Najproduktívnejší hráč francúzskej ligy sa stal posilou Kamzíkov

Mimoriadne produktívny francúzsky útočník Guillaume Leclerc sa stal novou posilou HK Poprad.

Stále iba dvadsaťtriročný reprezentant svojej vlasti prichádza pod Tatry s označením víťaza produktivity miestnej najvyššej hokejovej ligy, kde neovládol len základnú časť ale aj bodovanie play off. Aj vďaka jeho skvelým výkonom dotiahol Grenoble k majstrovskému titulu. V základnej časti si bývalý víťaz zámorskej vysokoškolskej NCAA pripísal na svoje konto 29 gólov a 32 asistencií, na čo mu stačilo odohrať 44 zápasov. V 15-tich dueloch vyraďovacej časti k nim pripojil 7 presných zásahov a na 14 nahrával svojim spoluhráčom. „Potreboval som sa vo svojej kariére posunúť vpred a zažiť novú výzvu. Počas Majstrovstiev sveta som sa stretol s hlavným trénerom a riaditeľom klubu. Som veľmi rád a aj príjemne prekvapený, že išlo z ich strany o osobný kontakt. Málokto zo zahraničných záujemcov vie prísť priamo za hráčom a nájsť si na to čas. Keďže som hrával v minulosti s odchovancom Popradu Dominikom Kramárom, nemal som problém s akýmikoľvek informáciami,“ rozhovorila sa naša nová posila.

Ako už spomenul Guillaume, na otázky ohľadom nového pôsobiska mu mal kto odpovedať. Veď ide už o tretiu posilu z tohto špičkového francúzskeho klubu. Minulú sezónu si totiž okrem Dominika Kramára zahral aj s obrancom Magovacom. Preto mal viac možností si preveriť, že Poprad môže byť dobrým krokom v jeho kariére aj napriek zaujímavo sa vyvíjajúcej kariére v tak mladom veku. „Poprad bude pre mňa veľmi dôležitým krokom v napredovaní. Počul som o klube, že má silné zázemie a mesto dýcha hokejom. Ja mu chcem pomôcť k čo najviac víťazstvám. Naozaj sa na to už teším. Veľa toho síce o lige neviem, no slovenský hokej dobre poznám. To platí aj o mnohých hráčoch, s ktorými sa budem na ľade stretávať ako spoluhráč alebo súper. Zaujalo ma a vlastne aj presvedčilo, že som o klube nepočul a ani nezistil žiadne negatíva o jeho fungovaní v súčasnosti.“

Guillaume Leclerc je odchovancom klubu Amiens. Už v mládežníckych kategóriách patril medzi najproduktívnejších hráčov vo Francúzsku. To neuniklo ani trénerom osemnástky a dvadsiatky. Na MS U18 D1A sa zúčastnil dvakrát (10 zápasov, 3+1), dvadsiatku na vrcholných podujatiach sezóny dokonca reprezentoval v štyroch prípadoch (19 zápasov, 5+11). V sedemnástich rokoch zamieril za  more. Počas piatich sezón vystriedal tri ligy (NAHL, USHL, NCAA) a v rámci NCAA sa stal dokonca majstrom. Po návrate do Francúzska sa začlenil do organizácie Grenoble, kde aj vďaka atakovaniu priemeru bodu na zápas dostal pozvánku do seniorskej reprezentácie. Po osemnástich medzištátnych dueloch (4+3) si vybojoval miestenku na minuloročné MS (7 zápasov, 1+1). Uplynulá sezóna mu vyšla najlepšie v kariére a po totálnej dominancii v bodovaní ho opäť reprezentačný dres a Majstrovstvá sveta neminuli.