Patrik Svitana vystrieľal pre Slovensko titul majstra sveta v hokejbale!
10. júna 2017
Arne Kroták odohrá dvadsiatu ôsmu sezónu medzi seniormi
12. júna 2017

Navštívili sme letnú prípravu siedmeho a ôsmeho ročníka

Prichádza leto a to je obdobie, kedy si hokejové súťaže dávajú voľno. To sa však nedá povedať o jednotlivých ročníkoch hokejových klubov. Letnú prípravu na suchu momentálne absolvujú aj tie najmladšie ročníky.Jedným z trénerov siedmeho a ôsmeho ročníka je aj Martin Beck. Ten sa stretáva so svojimi zverencami o čosi častejšie, ako je to v prípade iných trénerov, keďže ich učí na hokejovej základnej škole v Spišskej Sobote. Momentálne sa tréner Beck sústredí so svojimi zverencami na pravdepodobne najdôležitejšiu časť sezóny, ktorou je letná príprava na suchu. “S kolegami sme si nastavili túto prípravu na obdobie osem a pol týždňa. V rámci nich sa zameriavame na zlepšenie výkonnosti a zdatnosti chlapcov. Práve v tomto období je najväčší priestor na ich posun v týchto hokejových atribútoch. Tento dril sa skončí so začiatkom letných prázdnin.”

Ani siedmy a ôsmy ročník nie je výnimkou medzi našimi mládežníckymi mužstvami a letnú prípravu absolvuje v Spišskej Sobote. “My sme s areálom tunajšej základnej školy veľmi spokojní. Telocvične či ihrisko spĺňajú všetky kvalitatívne podmienky na dobrú prípravu. Tieto tréningy kombinujeme s plaveckými bazénmi v Aquacity, zimným štadiónom a neďalekým lesíkom,” opisuje tréner mladíkov podmienky, ktoré majú k dispozícii všetky ročníky nášho klubu.

Siedmy a ôsmy ročník sa už nedá považovať za akýsi detský, predsa len chlapci majú za sebou už niekoľko rokov plných tréningov. Preto sú na mieste už aj špecifickejšie cviky a samotná letná príprava sa odohráva vo vyššom tempe a berie sa o čosi vážnejšie. “My sa zameriavame na rozvoj kondičných stránok chlapcov, ktoré kombinujeme s kombinačnými nácvikmi. V rámci nich “pilujeme” rýchlosť, dynamiku, vytrvalosť či koordinačné schopnosti. V tomto veku sa musia chlapci zlepšovať aj v orientácii v priestore a čase v spojení s určitými hernými situáciami.”

Aby však tréningy neboli monotónne a mladí hokejisti zažívali občas aj určité spestrenie prípravy na suchu, tréneri musia kombinovať tento ťažký dril aj s inými aktivitami. “Veľmi radi dopĺňame do nášho tréningového plánu aj rôzne hry a športy, ako napríklad futbal či basketbal. Prostredníctvom nich si vyskúšame rôzne kombinačné situácie, ktoré sa neskôr dajú využiť aj na ľade.”

Momentálne sa v týchto ročníkoch pohybuje počet hráčov okolo čísla 26. Keďže napríklad pri ôsmakoch ide o celkom kvalitný ročník, je pochopiteľné, že niektorí z nich dostávajú šancu presadiť sa aj u starších hokejistoch. “Momentálne šiesti chalani trénujú už s deviatkou. Takto získajú viac skúseností a aj väčšia konkurencia im môže len pomôcť,” hovorí o automatických presunoch medzi ročníkmi tréner Beck.

Letná príprava nepatrí medzi najobľúbenejšie obdobia sezóny. To platí aj u mladších ročníkoch. “Smažíme sa chlapcom pripomínať, že letná príprava je veľmi dôležitá. Oni však už chápu, že čo v lete získajú, v zime potom z toho môžu čerpať. Občas sa stane, že ich musíme nabádať či nútiť, no stále vychádzame z toho, že chlapi ten hokej chcú hrať a stotožnili sa s tým, aký má v ich kariére tréning na suchu význam.”

Facebook komentáre