Nečakaný ťah v predĺžení priniesol gól Drgoňa

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Slovan mal v Poprade v úvode stretnutia častejšie puk na hokejkách. Strelecké pokusy jeho hráčov ale Čiliak spoľahlivo kryl. Najväčšiu gólovú príležitostí hostí spálil Gašpar. Domáci sa do hry dostali až na začiatku 10. minúty v presilovej hre. Do nebezpečných šancí sa Popradčania paradoxne dostali v presilovke súpera. Najprv v oslabení unikol Paločko, ktorého hosťujúci brankár Windsor vychytal. V ďalšom úniku Paločko vysunul Arniela, toho ale v poslednej chvíli fauloval jeden z hosťujúcich hráčov a rozhodcovia preto nariadili trestné strieľanie. K puku sa postavil Arniel, ale na Windsora nevyzrel. V závere prvej časti hry sa pred bránkou Slovana ocitol Ully úplne sám, ale brankár hostí posunul pri zákroku bránku, za čo si vyslúžil dvojminútový trest. Početnú výhodu Kamzíci využili. Najprv namieril iba do betónov Ully, ale odrazený puk poslal za bránkovú čiaru strelou cez Windsorovu výstroj Svitana – 1:0.

Hneď po príchode zo šatní zazvonil na konštrukciu Čiliakovej bránky Harris. Okná v obrane Slovana využívali Popradčania na rýchle protiútoky. Prečíslenia ale nevyriešili domáci ideálne. V jednej šanci namieril Bondra iba do Windsora, v druhom nájazde 2 na 1 ten istý hráč dostal prihrávku na päty. Druhý gól Popradu mal na hokejke Ully, ale vo vyloženej pozícii netrafil ani len bránu. Na opačnej strane sa prekľučkoval pred Čiliaka Harris, ale blafák mu napokon nevyšiel podľa predstáv. Slovan vyrovnal na začiatku 38. minúty, keď sa na popradskú bránku rútila štvorica hráčov. Puk do siete usmernil až z dorážky Kytnár – 1:1.

Poprad šiel znova do tesného vedenia v 44. minúte. Po Vandasovej prihrávke sa parádne pod hornú žrď trafil z medzikružia Ully – 2:1. V 49. minúte sa znova do prečíslenia 2 na 1 dostali domáci. Arniel ale na Windsora nevyzrel. Necelých 10 minút pred koncom riadnej hracej doby sa v Poprade telefonovalo videorozhodcovi. Haščák prihral vzdialenejšiu žrď Yoganovi, po ktorého koncovke Čiliak po zákroku posunul bránku. Gól z toho napokon nebol. Vyrovnanie hostí prišlo v presilovej hre v 53. minúte. Puk do siete dopravil v snahe zabrániť gólu Paločko. Gól bol pripísaný Gašparovi – 2:2. V závere tretej tretiny mohol rozhodnúť na dvakrát Vandas, pri brankárovi Slovana stálo aj šťastie. Následne hostia faulovali a Poprad si vzal oddychový čas.

Presilovú hru si domáci preniesli aj do predĺženia, kedy šli do rizika a z hry stiahli brankára. Pri hre 5 na 3 napriahol obranca Drgoň a vystrelil domácim bod navyše – 3:2.

Góly: 19. Svitana (Ully, Arniel), 44. Ully (Vandas, Dalhuisen), 62. Drgoň (Ully, Arniel) – 38. Kytnár (Matoušek, MacKenzie), 53. Gašpar

Rozhodovali: Kalina, Stano – Hajnik, Jedlička

Vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

1 000 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Daniel Brejčák – William Rapuzzi

Zostavy:

Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Hudec – Ully, Arniel, Vandas – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Livingston, Mešár, Bjalončík – Petráš, Paločko, Kundrik

Slovan: Windsor (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Sersen, Maier, Valach, Breton – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Gašpar – Matoušek, Kytnár, Sukeľ – Belluš, Preisinger, Šotek

Hlasy po zápase:

Radoslav Suchý (asistent trénera Popradu) – Prvých päť minút sme hrali trošku ustráchane, ťažili nás ešte tie posledné zlé výsledky. Vieme akú má Slovan silu, aj keď im chýbajú hráči, stále je to silný tím. Dnes sme podali skvelý tímový výkon, všetci chalani odviedli stopercentnú prácu, podržal nás aj gólman Čiliak. V predĺžení náš tréner veľmi zariskoval, ale vyšlo nám to. Verím, že teraz naštartujeme víťaznú sériu.

Róbert Döme (tréner Slovana) – Musím zablahoželať Popradu k výhre. Dnes to bol z našej strany taký neslaný výkon. Nehrali sme dobre. Aj keď boli okamihy, keď sme hrali svoju hru. Musím pochváliť aj Poprad, hral veľmi dobre a nemali sme také prechody do útoku, aké sme chceli mať. Chýbajú nám aj hráči, a proti Popradu musíte byť v plnej sile, inak ho neporazíte. Ale aj napriek tomu máme kvalitu, aby sme dali viac gólov ako súper, ale dnes nám to tam nepadlo.