Nepremieňanie šancí nás stálo dva body

HK Poprad – HC MV Transport Prešov 3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Hokejisti HK Poprad prehrali v nedeľnom domácom zápase 36. kola Tipos extraligy s HC MV Transport Prešov 3:4 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil v druhej sérii hosťujúci útočník Alexander Avcin, ktorý zaznamenal počas duelu aj tri asistencie. Prešovčania triumfovali nad Popradom prvýkrát v sezóne. Hostia napriek víťazstvu zostali na poslednom 12. mieste v tabuľke, Kamzíkom patrí 8. miesto.

Góly: 25. Kolouch (Meliško, Jasečko), 31. Záborský (Razgals, Kolouch), 54. Bubela (Betker) – 20. Giles (Gerlach, Avcin), 36. Girduckis (Avcin, Gerlach), 52. Fekiač (Tkáč, Avcin), rozh. nájazd Avcin

Rozhodovali: D. Konc st., Korba – Janiga, Gegáň

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Záborský – Gerlach

1 211 divákov

Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Meliško, Vainio, Brincko, Podlipnik, Jasečko – Bubela, Mlynarovič, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Paločko, Kukuča – Kundrik, Petráš, Valigura

Prešov: Rabčan – Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Ľalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Sýkora – Žilka, Šimun, K. Jendroľ – Thomka

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – To je síce pekné, že sme mali viac z hry a viac striel, ale naša nemohúcnosť nás dnes stála dva body. Celý zápas by som zhodnotil ako súboj Popradu a Rabčana.

Dušan Brincko (asistent trénera Prešova) – Dnes musím poďakovať každému hráčovi za dnešný výkon. V prvej tretine sme dokázali ustáť tlak súpera a dokonca streliť gól. V druhej Poprad hral iný systém, mali sme s tým problémy, ale našťastie sa šlo do šatní za nerozhodného stavu. V tretej tretine sme dokázali viesť, ale Poprad vyrovnal. Nakoniec sme to zlomili v nájazdoch. To je v sezóne zatiaľ jediná vec, ktorá nás nikdy nesklame.