Nervák dotiahol Poprad do úspešného konca a je v play-off

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:3 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v záverečnom 44. kole Tipos extraligy na ľade Michaloviec 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil v 6. sérii Cole Ully. Michalovčania obsadili po základnej časti 4. miesto a vo štvrťfinále play off sa stretnú s HC Košice. Poprad skončil 6. a čaká ho tretia Nitra.

Rozhodcovia rozdali v prvej tretine až 10 menších trestov, no napriek častej hre v nerovnovážnom počte sa skóre nezmenilo. Viac presiloviek mali hostia, no defenzívu Michalovčanov nedokázali prekvapiť.

V úvode druhej časti mohol domáci Keränen otvoriť skóre, ale trafil iba konštrukciu popradskej bránky. „Kamzíci“ odpovedali protiútokom so zakončením Mešára aj Livingstona, ale brankár Vošvrda si poradil. V 31. minúte sa Ully dostal k strele, ktorej smer zmenil michalovský obranca Ross a Vošvrda kapituloval – 0:1. Brankár domácich podržal svoj tím v 37. minúte, keď Livingstonovi nedovolil skórovať po úniku za obranu Dukly.

V 49. minúte najskôr Mešár pripravil streleckú pozíciu Mlynarovičovi a následne sa sám dostal do šance. Naložil s ňou ideálne, keď zužitkoval prihrávku Livingstona – 0:2. Krátko na to sa do sľubnej príležitosti dostal domáci Keränen, ale Michalovčanom to vyšlo až v 54. minúte. Domáci obranca Mihálik zaznamenal po ofenzívnom výpade svoj prvý gól v sezóne a znížil – 1:2. Krátko na to Livingston oslabil hostí a Buc v presilovke vyrovnal – 2:2.

Predĺženie prinieslo tri menšie tresty, ale o víťazovi sa v nich nerozhodlo. Prvý gól v samostatných nájazdoch priniesla až 6. séria, v ktorej Ully rozhodol o víťazstve Popradu.

Góly: 54. Mihálik (Buc), 56. Buc (Kukuča, Doherty) – 31. Ully (Bjalončík, Brejčák), 49. Mešár (Livingston, Hudec), rozh. nájazd Ully

Rozhodovali: Hronský, Korba – Bogdaň, Gegáň

Vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Doherty, Ross, Bokroš, Macejko, Mudrák, Mihálik, Luža – Kukuča, Mráz, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Galbavý, Buc, Przygodzki – Gajdoš

Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Demo, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Vandas – Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Mlynarovič, Livingston – Petráš, Bjalončík, Paločko

Martin Hrnčár: „Druhý zápas po sebe sme stratili v riadnej hracej dobe vyhraný zápas. Dnes sme viedli 2:0, aj napriek veľmi zlej prvej tretine. Podľa mňa sme mali herný kŕč z tej veľkej zodpovednosti vyhrať zápas za tri body. Súper nám ponúkol niekoľko presilových hier, tie sme neriešili ideálne. Za stavu 2:0 som už veril, že to ustojíme. Ale spravili sme dve systémové a individuálne chyby, súper to využil a dostal sa do zápasu. V predĺžení nám skočili na ľad zlí hráči, oslabenia sme ustáli. Nájazdy nám v poslednej dobe šli a som rád, že sme ich vyhrali aj dnes. Až po nich som sa dozvedel, že ten extrabod nám pomohol do štvrťfinále.“

Dávid Skokan: „Bolo to poriadne zamotané, štyri mužstvá mohli skončiť na 6. mieste, ale ten hokejový Boh sa priklonil na našu stranu. Teším sa na Nitru, je to mužstvo čo chce hrať hokej, osobne nemám rád brániace mužstvá. Podľa mňa to bude veľmi dobrý hokej. Sústredíme sa na seba, sme dosť skúsené mužstvo, aby sme vedeli, ako máme hrať.“