Nicholas Bondra rozšíri popradskú súpisku

25-ročný rodák z marylandského Annapolisu Nicholas Bondra bude bojovať o svoju šancu hrať za Poprad.

HK Poprad s ním podpísal skúšobný kontrakt do konca aktuálnej sezóny. Nicholas už nastúpil do tréningového procesu A-mužstva a zabojuje o svoju šancu dostať sa na zápasovú súpisku. V tejto covidovej dobe je potrebné mať čo najširší káder. Výhodou je, že Nicholas má aj slovenské občianstvo, preto sa neráta do legionárskeho limitu.

„Som vďačný za túto príležitosť, budem sa snažiť dôveru od HK Poprad zúročiť a vybojovať si stabilné miesto v zostave. Počas posledných rokov som mal možnosť v lete trénovať s hráčmi z A-mužstva. Prostredie dobre poznám a verím, že sa dokážem dostať do zostavy a zahrať si ligový zápas s bratom Dávidom,“ povedal po príchode pod Tatry mladší brat popradskej dvanástky.

„Teším sa z toho, že prišiel pod Tatry aj druhý Bondra. Pre obe strany je to výhodná situácia, jedná sa o skúšobný kontrakt a je iba na ňom, ako sa prejaví a využije svoju šancu. Ja verím, že sa dokáže presadiť a pomôcť nám. Musíme mať širší káder, určite budú aj výpadky kvôli chorobám. Hral dobrú súťaž a má svoje kvality. Výhodou tiež je, že má aj slovenský pas a neráta sa medzi legionárov,“ povedal po podpise zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Nicholas Bondra po pôsobení v amerických mládežníckych súťažiach odohral tri kompletné ročníky za Amherst College v univerzitnej súťaži NCAA III. Uplynulá sezóna sa kvôli covidu nehrala a v tejto odohral sedem zápasov. Celkovo za Amherst College v lige nazbieral 50 bodov v 81 dueloch.

Stránka Tatravagónka Poprad