Nitra uspela v prvom zápase

HK Poprad – HK Nitra 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola Kaufland play-off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 2:1. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0. Hostia rozhodli o triumfe necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa po samostatnom úniku presadil Jake Elmer. Druhý zápas je na programe vo štvrtok 9. marca o 18.00 h opäť v Poprade.

Góly: 39. Mlynarovič (Betker, Špirko) – 9. Leščenko (z tr. strieľania), 58. Elmer (Solenský)

Rozhodovali: Štefík, Baluška – Durmis, Synek

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Razgals 5 min+DKZ za seknutie – Gajdoš 5 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráči zápasu: Peters – Kašík

1 449 divákov

Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Brincko, Meliško, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Petráš, Bubela, Peresunko – Kundrik, Špirko, Kukuča – Sokoli

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Solenský – Čederle, Buncis, Leščenko

/stav série: 0:1/

Peter Mikula (tréner Popradu) – Takto som si dnešný zápas nepredstavoval. Ak dostanete takú šancu v úvode, že hráte dve minúty presilovku o dvoch hráčov, musíte dať gól. Naša taktika bola streliť im góly a nechať ich otvoriť hru. Naopak sme ich pustili do vedenia a museli sme ich naháňať a pritom sme stratili dvoch hráčov. A nakoniec rozhodlo to, čo nás trápi celú sezónu. A tou je naša efektivita, ktorá ostáva iba v rovine teórie. Darmo dvakrát prestrieľame každého súpera, keď nedokážeme streliť gól. Blahoželám súperovi, zajtra je nový deň a séria je stále otvorená.

Dušan Milo (asistent trénera Nitry) – Od úvodu to bol rozhádzaný zápas kvôli vylúčeniam. Hrali sme oslabovky, presilovky, niektorí hráči bez nasadzovania stuhli, iní boli preťažení. V druhej tretine sa to ustálilo. Prišli sme tu hrať zo zabezpečenej obrany a dostávať sa do brejkov. V tretej tretine sme mali viac čistejších šancí, ale udreli sme práve po úniku. Myslím si, že sme dnes zaslúžene vyhrali.