Nór Søberg prvým legionárom v tíme

Vedenie HK Poprad sa dohodlo na kontrakte s nórskym útočníkom Markusom Søbergom. Na súpiske pre novú sezónu zaplnil prvé legionárske miesto.

Majster nórskej ligy sa o záujme Kamzíkov dozvedel počas oddychu. „Agent mi telefonoval počas dovolenky v Španielsku a predostrel mi ponuku HK Poprad. Následne sa mi ozvali aj tréneri, s ktorými sme mali dobrý rozhovor a hneď po ňom sme sa rýchlo dohodli,“ prezradil okolnosti prvého kontaktu s klubom.

27-ročný útočník s reprezentačnými skúsenosťami zmení pôsobisko po dlhých 6 sezónach. Pod Tatrami chce ukázať svoje prednosti. „Môj herný štýl je postavený na rýchlosti, rád tvorím hru, zbieram body a plním si svoje povinnosti na ľade,“  opísal svoj prejav na ľade.

„Všetci, ktorí skladáme tím, očakávame od Markusa rýchlu a priamočiaru hru a veríme, že bude pre nás prínosom a presadí sa. Je to typ hráča s výborným korčuľovaním a vedením puku, je dobre stavaný a má cit pre hru. Využiteľný bude na krídle aj v špeciálnych formáciách,“ povedal o najnovšej posile riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Søberg obliekal posledných 6 ročníkov dres klubu Stavanger Oilers z najvyššej nórskej súťaže, kde strávil prevažnú časť kariéry. V poslednej sezóne sa podieľal na zisku majstrovského titulu, ktorý získali „Olejári“ po piatich rokoch. Po skončení sezóny sa stal piatym najproduktívnejším hráčom tímu. Prvý štart medzi seniormi zaznamenal v švédskej Frölunde, následne sa presunul do kanadskej juniorskej OHL. Sezónu dokončil v nórskom tíme Vålerenga. Počas kariéry nastúpil aj za reprezentáciu Nórska a vyskúšal si aj Ligu majstrov, v ktorej sa v roku 2016 predstavil proti slovenskému účastníkovi z HK Nitra.