Luka Gračnar odchádza do Rakúska
12. novembra 2018
Jindřich Abdul: Verím, že sa nám podarí vybojovať pekný úspech
13. novembra 2018

Obranu Kamzíkov posilní fínsky obranca Keni Karalahti

Do mužstva Popradu prichádza fínsky obranca Keni Karalahti.

Keni Karalahti sa narodil vo fínskom hlavnom meste Helsinki, kde aj s hokejom začínal. Je odchovancom HIFK Helsinki, no okrem materského klubu si obliekol aj dresy Kiekko-Vantaa, Vissy, KeuPa HT, Kiekkokopla, Jukuritu, Peliitatu a naposledy pôsobil v Pelicans Lahti v najvyššej fínskej súťaži. Tento 190 centimetrový a 91 kilogramov vážiaci obranca sa dohodol s Popradom na zmluve do konca aktuálnej sezóny.

,,Po odchode obrancu Lukáša Kozáka sme začali hľadať adekvátnu náhradu, hľadali sme dobrého a silného obrancu. Pozerali sme sa aj po slovenských hráčoch, ale aj zahraničných, kde sme rokovali s viacerými agentúrami a agentmi. Mali sme viacero ponúk. Rozhodli sme sa pre fínskeho obrancu, ktorý má skúsenosti z najvyššej fínskej ligy, boli na neho dobré referencie. Veríme, že bude pre nás prínosom. Je to silný, robustný obranca,” uviedol Ľudovít Jurinyi.

Keni Karalahti sa už dnes ráno zúčastnil aj tréningovej jednotky. ,,Ponuku prísť do Popradu som dostal minulý týždeň v piatok. O slovenskej lige som si zistil, že tu pôsobia aj hráči z mojej vlasti. Je super, že v tíme pôsobí Joona Erving, ktorý je taktiež z Fínska a s ktorým aj bývam v apartmáne. Je to potom všetko ľahšie, či už dorozumievanie sa alebo spoznávanie okolia a adaptácie. Ja verím, že svojimi výkonmi na ľade pomôžem mužstvu,” vyslovil po príchode pod Tatry fínsky zadák.

Facebook komentáre