Očakávania hráčov pred Tatranským pohárom

Už zajtra štartuje 75. ročník Tatranského pohára. Pre mnoho hráčov pôjde o premiérový štart na tomto podujatí. My sme spomedzi všetkých účastníkov vybrali štvoricu korčuliarov a zisťovali ich očakávania.

Olli Vainio, HK Poprad
Počul som, že Tatranský pohár je turnaj, ktorý organizujeme a že má veľkú históriu. Vo Vaasane, ktorý je náš prvý súper, hrá viacero mojich bývalých spoluhráčov a taktiež odtiaľ poznám viacerých ľudí. Určite teda dám chalanom nejaké nápady, ako súper rád hrá a na koho by si mali dávať pozor. Samozrejme že chceme turnaj vyhrať a úspešne sa odraziť do sezóny.

Tomáš Plekanec, Rytíři Kladno
Ešte nikdy som nehral na Tatranskom pohári a už sa teším, keď si zahrajeme. Turnaj beriem ako výbornú prípravu pred sezónou s kvalitnými súpermi a v krásnom prostredí. Chceme sa dobre pripraviť, každým zápasom zlepšovať a pokiaľ sa to podarí, tak aj vyhrať.

Rastislav Gašpar, HC´ 05 Banská Bystrica
Na Tatranskom pohári som ešte nikdy nehral, takže sa teším, že budem súčasťou tohto turnaja. Nemám žiadne očakávania. Na turnaj sa teším a takisto sa teším aj na zápas s legendou. Určite si to užijem. Každé mužstvo bude mať tie najvyššie ambície a takisto je to aj u nás. A preto do každého zápasu ideme s tým, aby sme boli úspešní a ja urobím pre to všetko, aby som pomohol mužstvu.

Janne Keränen, Vaasan Sport
Počul som, že ide o jeden z najstarších turnajov. Je skvelé, že sa ho môžem zúčastniť. Poznám ďalšie dva tímy na turnaji a určite poviem spoluhráčom, že slovenské mužstvá sú veľmi dobré. Slováci sú fyzickí, šikovní korčuliari a vzniká veľa osobných súbojov s pukom aj bez puku. Očakávam ťažké zápasy. Samozrejme, chcem skórovať čo najviac ako to bude možné a vyhrať turnaj.

Program turnaja:

20.8.2022 (sobota) o 13.30 hHC ´05 Banská Bystrica – Rytíři Kladno
20.8.2022 (sobota) o 17.30 hHK Poprad – Vaasan Sport
21.8.2022 (nedeľa) o 13.30 hzápas o 3. miesto
21.8.2022 (nedeľa) o 17.30 hzápas o 1. miesto

Vstupenky v predaji na www.predpredaj.sk