Martin Réway sa stal novým členom HK Poprad
12. februára 2020
Štefan Fabian dohrá sezónu v Spišskej Novej Vsi
13. februára 2020

Patrik Svitana medzi najúspešnejšími športovcami PSK

V Divadle Jonáša Záborského v Prešove sa v stredu 12. februára uskutočnil galavečer oceňovania najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2019.

Odborná komisia na základe výsledkov za rok 2019 určila desať najúspešnejších športovcov PSK – jednotlivcov v kategórii dospelých bez určenia poradia, tri najúspešnejšie športové kolektívy v kategórii dospelých a tri v mládežníckej kategórii. Ocenili sa aj najúspešnejší športovci stredných škôl, najúspešnejšia stredná škola, znevýhodnený športovec a víťaz internetového hlasovania. Udelená bola aj Cena predsedu PSK. Tento ročník ankety priniesol aj tri nové kategórie Najúspešnejší tréner dospelých PSK, Najúspešnejší tréner mládeže PSK a Najväčší talent PSK do 15 rokov.

V desiatke minuloročných najúspešnejších jednotlivcov si svoju pozíciu bez určenia poradia udržal popradský útočník Patrik Svitana.

Hokejista HK Poprad bol súčasťou úspešného tímu Kamzíkov, ktorí sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži prebojovali do semifinále. V bodovaní ovládol klubové štatistiky. V priebehu ročníka nazbieral v 68 zápasoch 60 bodov za 21 gólov a 39 prihrávok. Úspech zožal aj s kolektívom hokejbalistov. Na domácich Majstrovstvách sveta v hokejbale získali titul, ktorým Patrik skompletizoval svoj zlatý hetrik. K ceste za zlatom prispel svojimi 3 gólmi a 2 asistenciami.

Facebook komentáre