Peter Mikula: Zameriame sa na problémové záležitosti

Po 15. kole Tipos extraligy došlo k výmene na trénerskom poste popradských Kamzíkov. Novým kordimelníkom sa stal Peter Mikula, ktorého v našich končinách netreba zvlášť predstavovať.

Keď ste úspešne zvládli baráž, tak vám napadlo, že budete ešte trénovať?
To bol ešte môj cieľ, aby som ešte trénoval. Ale kde, to som nechal na osud.

Čomu ste sa venovali v posledných dňoch? Sledovali ste dianie v hokeji?
Pravdaže. Človek keď s tým žije celý život, tak to nemôže len tak hodiť do kúta a nevenovať sa tomu.

Ako sa zrodila vaša opätovná spolupráca s popradskými Kamzíkmi?
Po udalostiach z minulého roku som bol v kontakte s pánom Jurinyim. Teraz, keď nastali problémy z hľadiska postavenia mužstva, sme hodili spoločnú reč. Dotiahli sme to tak, aby to malo zmysel. Výsledok je taký, že som tu.

Ako prebehlo vaše privítanie so zverencami?
Myslím si, že v pohode a nadštandardne. Bez problémov.

5.11.2021 ste v zápase proti Prešovu stáli naposledy na lavičke Popradu. Dnes je 5.11., ale rok 2022. Je to osud?
Osud je taký a asi to zariadil. Človek to musí brať ako hernú mincu. Bojovať sa proti tomu nedá, ak chce človek pracovať v hokeji.

Zajtra nastupujeme proti trenčianskej Dukle. Hneď potom nás čaká reprezentačná prestávka. Aký máte plán na najbližšie dni?
Ja si myslím a vidím, že toto mužstvo produkuje aj pozitívne veci. Tie negatívne sa budem snažiť upraviť tak, aby mužstvo bolo v súťaži úspešné.

Čo je potrebné zmeniť a čomu sa budete najviac venovať?

Z môjho pohľadu je toho viacej. Každý tréner má svoju filozofiu a prejav. Mám ho aj ja. Zapojím tie veci, ktoré si myslím, že by mohli tomuto mužstvu pomôcť. Zameriame sa na problémové záležitosti, ktorými sú sila na puku, hra pri mantineli, hra v rohoch a celkovo dostať atmosféru herného prejavu do dimenzií presnosti.

Do realizačného tímu sa vracia František Štolc. Naopak, na pozícii ostáva aj tréner Radoslav Suchý. Mali ste požiadavky na zmeny?
Vyžiadal som si zmeny v realizačnom tíme a trénera Štolca. Keď sme hrali finále, tak spolupráca bola na požadovanej úrovni a obaja poznáme svoju prácu.

Plánujete aj zmeny v tíme?
Myslím si, že to bude nevyhnutné. Jedna vec je moja požiadavka a druhá je to, čo trh ponúka. Určite bude niečo potrebné spraviť.