Peter Novajovský novou tvárou v Poprade

HK Poprad sa dohodol na zmluve s 31-ročným skúseným obrancom, ktorý pôsobil naposledy v poľskom klube GKS Tychy.

„S pánom Jurinyim som bol v priebežnom kontakte už možno posledné tri roky a aj s rodinou som cítil, že je čas sa vrátiť naspäť na Slovensko. Aj napriek tomu, že som mal na ďalšiu sezónu zmluvu v Tychách, tak Poprad mal o mňa záujem. Popradské vedenie sa s klubom dohodlo na tom, že ma uvoľnili,“ povedal po svojom príchode pod Tatry.

„Do Popradu som prišiel aj preto skôr, aby som sa čo najlepšie pripravil na novú sezónu a pomohol mu počas sezóny. Čo sa týka mojich cieľov, tak hlavné je prežiť sezónu bez zranení a byť platným hráčom. Tímové ciele sú vždy tie najvyššie. V Poľsku som štyrikrát vyhral titul a chcel by som v tom pokračovať,“ dodal Novajovský.

„Naša obrana bola minulý rok kvalitná. Chcel som ju doplniť o dobrého korčuliara. Verím, že Novajovský bude platným členom našej defenzívy. Oproti minulému roku ju chcem ešte vylepšiť,“ zhodnotil novú posilu hlavný tréner Peter Mikula.

Peter Novajovský debutoval v extralige v drese Slovana Bratislava. Hral aj za Slovensko 20, Banskú Bystricu, Zvolen a Trenčín. Bol členom majstrovského tímu Zvolena z roku 2013. Posledných šesť sezón strávil v Poľsku v dresoch Krakova a Tých, kde sa tešil celkovo zo štyroch majstrovských pohárov. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2007.