Poprad doma prehral, Nitra sa ujala vedenia v sérii

HK Poprad – HK Nitra 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)

Popradskí diváci sa opäť dočkali play-off zápasu. Ten však nezačal pre Poprad dobre, keď po Ullyho zlej nahrávke ušiel do úniku Buncis a prepasíroval puk za Todykova – 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 14. minúte, hrubú chybu obrany nepotrestal Skokan, keď namiesto strely volil nahrávku. Posledných päť minút prvého dejstva sa hralo hlavne v popradskom obrannom pásme, hostia z tlaku gól nevyťažili.

Kamzíci vyrovnali už v 23. minúte, keď Bjalončíkovu prihrávku usmernil korčuľou do bránky Mešár – 1:1. O štyri minúty neskôr ušiel v oslabení do úniku Baláž a prekonal popradského gólmana – 1:2. O ďalšie tri minúty už Nitra šla do trojgólového vedenia. Bučekovu štrikovačku zakončil Krivošík – 1:3. Poprad dokázal už o 20 sekúnd znížiť zásluhou Vandasa – 2:3. V 39. minúte zakončil individuálnu akciu Arniel a vyrovnal – 3:3. O necelú minútu však domáci neustrážili Bučeka, ktorý si vylepšil pozíciu až na kruhy a vymietol ľavý horný popradskej bránky – 3:4.

Popradčania vyrovnali aj po tretí raz za sebou Na začiatku tretej tretiny sa dostali do početnej výhody, ktorú po niekoľkých sekundách hry pretavil na gól obranca Drgoň – 4:4. Na opačnej strane vystrelil po nenápadnej akcii do žrde popradskej bránky Buček. Z gólu sa hostia radovali v 47. minúte, keď po neprehľadnej situácii v popradskom bránkovisku upratal puk do siete Mezei – 4:5. Krátko potom opečiatkoval hornú žrď bránky hosťujúci Raskob. Gólovú poistku pridal v 55. minúte po Krivošíkovej akcii Buček – 4:6. V závere to domáci skúsili takmer štvorminútovou hrou bez brankára, ktorá však zmenu skóre nepriniesla.

Góly: 23. Mešár (Bjalončík, Vandas), 29. Bondra (Rymsha, Mešár), 39. Arniel (Bondra), 43. Drgoň (Skokan, Svitana) – 3. Buncis, 26. Baláž, 29. Krivošík (Buček), 40. Buček (Švarný), 47. Mezei, 55. Buček (Krivošík)

Rozhodovali: Novák, Krajčík – Valo, Ordzovenský – Gajan st.

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

3 037 divákov

Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Bjalončík, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Kundrík

Nitra: O´Connor (Honzík) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Múčka, Pupák – Krivošík, Buncis, Buček – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Varga, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

(stav série: 1:2)

Hlasy po zápase:

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Zápas sme si prehrali sami, hrubými individuálnymi chybami. Dať v play-off štyri góly a nevyhrať je na zamyslenie. Nitra nemala taký drajv, ako v druhom zápase. Ale my sme jej ponúkali šance. Je to play-off, hrá sa na hrane, ale my ak nebudeme ich technických hráčov dohrávať, tak si stále nájdu cestu. Potom sme začali hrať fyzickejšie, ale zároveň sme museli dohánať skóre.

Dušan Milo (asistent trénera Nitry) – V prvej tretine sme nehrali to čo doma v druhom zápase, Poprad bol lepší, ale zahrali sme dobre oslabovky a dokonca sme v úvode dali gól. Potom sme využívali šance, ktoré nám súper ponúkol. Sme radi, že sa aj našim nosným hráčom darí, nech v tom len pokračujú.