Poprad jednoznačne zdolal Nitru

HK Poprad – HK Nitra 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Poprad vstúpil do zápasu expresne, keď Nitrania zabudli po buly v ich pásme na Ervinga, ktorý sa natlačil pred bránku a bekhendom skóroval popod betóny Hanuljaka už po 27 sekundách – 1:0. Počas prvej tretiny si Kamzíci aktivitou vybojovali tri presilovky, ktoré nevyužili. V 18. minúte v páde predĺžil puk Svitana puk medzi kruhy, obranca Nitry sa nechal prekorčuľovať a tiež ho nestihol prikryť ani brankár Nitry pred rýchlym Bjalončíkom, ktorý pohodlne skóroval do prázdnej bránky – 2:0.

Nitra dostala výhodu početnej prevahy na začiatku druhej tretinu, Poprad sa jej ubránil, Ťavoda na jej konci vyhodil puk a ten si zachytil z trestnej lavice naskakujúci Leclerc a svoj únik premenil – 3:0. Nitra pristúpila k výmene brankárov. V 28. minúte vystrelil Takáč, hosťujúci Rais sklepol puk rukou naspäť na ľad, ale rovno pred Takáča, ktorý bekhendom prekonal Šimbocha – 4:0. V 37. minúte ukázal svoje kvality Vošvrda, na dvakrát ho neprekonal Kollár.

Záverečné dejstvo prinieslo optickú snahu hráčov spod Zobora o korigovanie výsledku, nedokázali si však vypracovať vyloženú šancu. V 55. minúte dal záverečnú bodku Takáč, jeho strela prepadla za Šimbochov chrbát – 5:0.

Góly: 1. Erving (Zagrapan), 18. Bjalončík (Svitana, Magovac), 24. Leclerc (Ťavoda), 28. Takáč, 55. Takáč (Zagrapan)

Rozhodovali: Lokšík, Juhász – Bogdaň, Kis-Király

Vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

1 264 divákov

iZlato hráč zápasu: Guillaume Leclerc – Patrik Lušňák

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ťavoda, Erving, Kramár, Ulrych, Magovac, Fabian – Karterud, Bjalončík, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Kundrik – Matúš Paločko, Matej Paločko, R. Svitana

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Rais, Pupák, Olsen, Sloboda, Versteeg, Nemec, Pätoprstý – Lušňák, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Šimun – Csányi, Fetkovič, Fominych – Čaládi, Minárik, Hrušík

František Štolc ml. (tréner HK Poprad) – Sme veľmi spokojní s výhrou za tri body. My sme body potrebovali, lebo tá hrá nikdy nebola zlá, len sme strácali koncentráciu. Dnes sme ju udržali celých 60 minút. Zlomovým momentom bolo ubránenie presilovej hry Nitry a hneď po návrate sme sa presadili tretíkrát.

Andrej Kmeč (tréner HK Nitra) – Prvá tretina predurčila ako sa bude zápas vyvíjať. Nemali sme pohyb, nechali sme sa vylučovať, v útoku sme boli neškodní. V druhej tretine sme zlepšili výkon, ale v presilovke sme gól nedali a hráč, ktorý naskakoval dal tretí gól. Všetky góly padli po individuálnych chybách a my sme nenašli priestor na skórovanie. Poprad jednoznačne vyhral.