Poprad napriek enormnej snahe nedokázal skórovať

HK Poprad – HC Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Zápasu predchádzala milá spomienka na víťazný tím z roku 1981 a zaradenie Júliusa Šuplera medzi Legendy popradského hokeja. Potešiť jeho a vypredaný popradský štadión mohol v 8. minúte Preisinger, ktorý dorážal Kozákovu strelu, minul však bránku. V 12. minúte sa prešmykol popri mantineli Klhůfek, natlačil sa pred bránku a jeho bekhend prešiel popod Vošvrdov betón – 0:1. O štyri minúty ušiel do brejku Kundrík, jeho strela trafila Škorvánkove rameno. 30 sekúnd pred koncom sa dostal strele z pravého kruhu Ťavoda, brankár Košíc jeho pokus s ťažkosťami prikryl.

Na začiatku druhého dejstva dostali Oceliari k dispozícii 38-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, ale následne z ľavého kruhu pri početnej prevahe o jedného korčuliara prestrelil Vošvrdu Belluš – 0:2. V ďalšom priebehu hry mali viac šancí Kamzíci, ale Oceliari neinkasovali. V 32. minúte výborne zasiahol betónom Škorvánek po zakončení Jacobsa.

Kontaktný gól mohol streliť v 45. minúte Karterud, jeho strela z výbornej pozície medzi kruhmi skončila iba na hrudi košického gólmana. Zákonitý trest nasledoval v 47. minúte pri košickej presilovke, ktorú hostia strávili takmer celú v popradskej obrannej tretine a po Kvetoňovej strele už nemal Vošvrda nárok – 0:3. Kamzíci sa snažili naďalej, ale dnes im nebolo súdené skórovať. Skóre uzavrel gólom do prázdnej bránky obranca Růžička – 0:4.

Góly: 12. Klhůfek (Růžička, Suja), 24. Belluš (Klhůfek, Repe), 47. Květoň (Růžička, Skokan), 60. Růžička

Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. – Beniač, Gegáň

Vylúčení: 4:1, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

4 183 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Marek Zagrapan – Dávid Skokan

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Božoň, Fabian, Ulrych, Magovac, Ťavoda – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Matúš Paločko, Králik

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Růžička, Čížek, Repe, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák – Haščák, Skokan, Majdan – Klhůfek, Suja, Květoň – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Eliáš, Milý

Peter Mikula (tréner Popradu) – Košice dnes ukázali, že nie sú bez príčiny na prvom mieste. Počas oslabenia sme mali za stavu 0:2 výbornú šancu. Ich brankár nás vychytal a nedokázali sme sa vrátiť do zápasu. Hráči si potom prestali veriť, gól síce visel na vlásku, ale nepadol. Košiciam želám pokračovanie v sérii a všetkým divákom prajem krásne sviatky.

Peter Draisaitl (tréner Košíc) – Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon, od prvého do posledného hráča sme mali príslušnú kvalitu na ľade, všetci hráči hrali stabilne a čerešničku na tortu dal Škorvánek, ktorý vychytal nulu. Z našim výkonom je dnes veľká spokojnosť. Až na nejaké výnimky to bol z našej strany veľmi taktický výkon. Vieme, na koho sme dnes narazili, potrebovali sme takýto výkon z našej strany.