Poprad neuspel v derby proti Spišskej Novej Vsi

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Vyrovnanú prvú tretinu gólovo načal po skrumáži pred Tomekom Majdan v 12. minúte – 0:1. V 16. minúte ušiel do úniku Petráš, ktorý bol faulovaný, ale následné trestné strieľanie Svitana nepremenil.

Poprad pridal na obrátkach a vyrovnanie prišlo v 30. minúte po dorážke Mlynaroviča – 1:1. O dve minúty Kamzíci prepadli a prečíslenie využil Giľák – 1:2. Následne prišlo sporné vylúčenie Bondru a ponúknutú presilovku hostia využili po strele Vartovníka – 1:3. Na konci druhého dejstva sa strhla zbytočná mela, po ktorej predčasne putovali do kabín Atwal a Dalhuisen. Novoveský obranca si pri odchode do šatne neodpustil zbytočné provokácie smerom do publika a Dalhuisen odchádzal z ľadu právom nahnevaný, pretože nebol účastník bitky.

V 45. minúte Popradčania zabudli na Hamráčka, ktorý sa dostal do nájazdu a ten blafákom šancu premenil – 1:4. O tri minúty neskôr rovnaký hráč zakončil strelou z prvej rýchlu kombináciu hostí počas presilovky – 1:5. Posledná päťminútovka patrila Popradu, ale Kamzíci z nej vyťažili iba jeden gól v presilovej hry z hokejky Novajovského – 2:5.

Góly: 30. Mlynarovič (Petráš, Mešár), 58. Novajovský (Mlynarovič, Mešár) – 12. Majdan (Salituro, Giľák), 32. Giľák (Beaudry), 34. Vartovník (Štrauch), 45. Hamráček (Novák, Ordzovenský), 48. Hamráček (Vrábeľ, Nieminen)

Rozhodcovia: Baluška, Stano – Šefčík, Synek

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Dalhuisen (Poprad) a Atwal (Sp. Nová Ves) obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

1 000 divákov

Poprad: Tomek (48. Valluš) – Dalhuisen, Ulrych, Brejčák, Drgoň, Tam, Rymsha, Novajovský – Ully, Arniel, Bondra D. – Svitana, Skokan, Livingston – Mešár, Mlynarovič, Petráš – Bondra N., Paločko, Kundrik

Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ordzovenský – Giľák, Salituro, Majdan – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Vrábeľ, Kupka, Novák

Hlasy po zápase:

Corey Neilson (tréner Popradu) – Musím najprv zagratulovať trénerovi súpera k výhre. Spišská Nová Ves hrala dnes veľmi dobre a jej brankár podal výborný výkon. Z našej hry som veľmi sklamaný. Boli sme slabí na puku, nemali sme prepojenie medzi obranou a útokom. Neclonili sme pred brankárom, nemali sme dorážky. Namiesto toho, aby sme hrali jednoducho sme sa utápali v prihrávkach. Dnešný výkon bol veľmi slabý.

Miroslav Mosnár (tréner Spišskej Novej Vsi) – Mali sme trošku obavu, pretože sme deväť dní nehrali zápas. Snažili sme sa vyťažovať všetky útoky rovnako. Pomohol nám prvý gól. Čo rozhodlo zápas bola naša výborná efektivita a skvelý výkon brankára.