Poprad nezvládol domáci zápas, rozhodne sa v Nitre

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Aj napriek tomu, že Poprad dostal v 9. sekunde výhodu presilovej hry, tak prvá polovica úvodného dejstva bola veľmi opatrná z oboch strán. Diváci videli gól v 13. minúte. Baláž nachytal spoza bránky Tomeka – 0:1. O dve minúty neskôr unikol v oslabení do prečíslenia Hrnka, namiesto prihrávky volil strelu a bolo to 0:2. Nitra mohla následne zvýšiť v presilovke, Raskobov nahodený puk skončil na spojnici Tomekovej bránky.

Poprad mal šancu znížiť v úvode druhej tretiny, Ullyho strela opečiatkovala žŕdku. Povestné nedáš-dostaneš sa potvrdilo o niekoľko sekúnd, keď do úniku vyrazil Drábek a Nemec dorazil jeho vyrazenú strelu do bránky – 0:3. Poprad korigoval v 25. minúte. Kundrik vybojoval puk a osamotený Bjalončík sa nemýlil – 1:3. V 30. minúte si popradskí hráči nedali pozor na Baláža, ktorý unikol do brejku a skóroval – 1:4. Nitra odskočila na rozdiel štyroch gólov v 37. minúte. Peknú kombináciu zakončil svojim tretím gólom v zápase Baláž – 1:5.

Záverečné dejstvo sa viac-menej už len dohrávalo. Domácim sa napriek veľkej snahe nepodarilo nič vymyslieť, väčšinu času mali problém usadiť sa v útočnom pásme. Ich šance zneškodnil s prehľadom Honzík, ktorému sekundovala nitrianska obrana.

Góly: 25. Bjalončík (Kundrik) – 13. Baláž (Bodák, Vitaloš), 15. Hrnka (Bodák), 23. Nemec (Drábek), 30. Baláž (Švarný), 37. Baláž (Holešinský, Tvrdoň)

Vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Petráš (Poprad) a Hrnka (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

4 233 divákov (vypredané)

Poprad: Tomek (23. Todykov) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Hudec, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Mešár – Ully, Arniel, Bondra – Bjalončík, Mlynarovič, Kundrik – Petráš, Livingston, N. Bondra

Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Pupák, Vitaloš, Volko, Raskob – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

stav série: 3:3

Hlasy po zápase:

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Kolega to zhodnotil, presne, vecne a pravdivo. Nám chýbal pohyb a hra do tela. Naopak Nitra nás dohrávala, síce na hrane, ale o tom je play-off. Robilo nám to problémy a prišli sme o dvoch kľúčových hráčov. Nevyužili sme v úvode dve presilovky, dostali sme prvý gól aký sme dostali a potom sme spravili obrovské individuálne chyby. No nič, musíme sa vyspať a ideme do Nitry. Tam sa rozhodne a my musíme spraviť maximum preto, aby sme ten zápas vyhrali.

Dušan Milo (asistent trénera Nitry) – Povedali sme chlapcom, aby sme hrali čisto, ale hneď v úvode sme šli do oslabenia. Potom sme hrali aj druhé, ale to sme tiež ustáli. Ten prvý gól nás nakopol. Oproti domácemu zápasu sme hrali o dosť fyzickejšie. Premenili sme šance, dnes všetci hrali nadpriemerne. Séria je vyrovnaná, diváci sa môžu tešiť na rozhodujúci zápas.