Poprad nezvládol súboj o prvé miesto

HK Poprad – HKM Zvolen 4:6 (2:0, 0:3, 2:3)

Poprad začal duel veľmi aktívne a už v 41. sekunde si vypýtal presilovú hru. Tú využil 17 sekúnd pred jej koncom strelou z prvej Svitana – 1:0. V 6. minúte si perfektne spracoval puk na modrej Skokan a ušiel do samostatného nájazdu, ktorý rutinérsky zakončil – 2:0. V 13. minúte nevyužil zaváhanie hosťujúceho gólmana Handlovský a o niekoľko sekúnd neskôr trafil Haščák rameno zvolenského brankára v samostatnom úniku. V závere prvého dejstva sa zaiskrilo a výsledkom boli osobné tresty pre Skokana a Kramára.

Zvolen vyťažil z konca prvej tretiny presilovú hru a tú veľmi rýchlo využil presnou strelou z ľavého kruhu Nuutinen – 2:1. Poprad mohol ísť opäť do dvojgólového vedenia o dve minúty neskôr, skrumáž pred gólmanom hostí gól nepriniesla. Efektivitu ukázal Zvolen, Popradčania zabudli na Viedenského medzi kruhmi a ten v 23. minúte z prvej vyrovnal – 2:2. V 25. minúte Livingston skóroval počas presilovky, puk pred strelou však zovrel a rozhodcovia po porade gól neuznali. V 28. minúte v prečíslení našiel Handlovský Mashintera, Rahm sa stihol presunúť. Nedáš-dostaneš sa ukázalo o niekoľko sekúnd, v závare pred Vošvrdom sklepol puk do jeho bránky Kelemen – 2:3. Poprad ukázal, že chce vyrovnať, ale efektivita odcestovala za hranice okresu. Počas presilovej hry trafil z ideálnej pozície Dalhuisen spojnicu Rahmovej bránky.

V tretej tretine pokračovali hostia v nastolenom trende. V 46. minúte z ostrého uhla namieril Kelemen a puk na prekvapenie všetkých vymietol pavučinu v hornom rohu Vošvrdovej bránky – 2:4. Keď sa zdalo, že o všetkom je rozhodnuté, Zvolenčania dvomi vylúčeniami po sebe skomplikovali vývoj stretnutia. Dlhú presilovku 5 na 3 domáci premenili na zníženie z hokejky Skokana – 3:4. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby došlo ku kurióznej situácii. Nuutinen si položil brankára Vošvrdu a zakončil. V hre sa však pokračovalo ďalej, keďže na prvý pohľad sa zdalo, že popradský brankár vykopol puk betónom na bránkovej čiare. V následnom prerušení hry sa telefonovalo s videorozhodcom, ktorý potvrdil gól Zvolena a odohraný čas sa preto vracal naspäť – 3:5. Nervy na uzde si neudržal Tomáš Vošvrda, ktorý rozhodcom vynadal a napokon s osobným trestom putoval do sprchy. V bránke ho preto nahradil mladík Rychlík. Dráma pokračovala ďalej. Na konci 57. minúty sa zázračným tečom prezentoval Zagrapan – 4:5. Štyri sekundy pred klaksónom bol technický gól pripísaný faulovanému McPhersonovi, ktorý sa rútil na opustenú bránku Poprad hrajúceho v šestici – 4:6.

Góly: 3. Svitana (Skokan, Haščák), 6. Skokan (Haščák, Vošvrda), 49. Skokan (Svitana, Haščák), 57. Zagrapan (Dalhuisen, Mešár) – 21. Nuutinen (Ivan, McPherson), 23. Viedenský (Zuzin, Stupka), 28. Kelemen (Puliš, Bondra), 46. Kelemen (Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, Puliš), 60. McPherson

Rozhodovali: D. Konc st., Hronský – Synek, Gegáň

Vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Skokan 10 min. za zhodenie rukavíc, Kramár 10 min. za nešportové správanie, Mashinter 10 min. za napadnutie hlavy a krku, Vošvrda 10 min. za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (55. Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Hudec, Višnevskij, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Bjalončík, Handlovský – Tavi, Preisinger, Livingston – Mešár, Zagrapan, Matúš Paločko – Valigura

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Hatala – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok

Peter Mikula, tréner Popradu: Videli sme zaujímavý zápas. Mali sme dobrý vstup do zápasu. Na konci prvej a v tretej tretine sme videli naše typické veci z hľadiska disciplíny. Dostali sme desiatky, chýbal nám nosný hráč, čo nás výrazne ovplyvnilo v situácii na začiatku druhej tretiny. Potom sa zvyšovala nervozita. Osobne si myslím, že diváci videli boj hodný prvého miesta.

Peter Oremus, tréner Zvolena: Kvalita na jednej aj druhej strane je veľká a rozhodujú maličkosti. My sme v prvej tretine neboli aktívni tak, ako sme si predstavovali. Vstup do druhej a tretej tretiny nám vyšiel, čiže za tú druhú si myslím, že víťazstvo je zaslúžené. Dobre sme sa pripravili, sila tam je. Takýchto zápasov budeme hrať ešte veľa.