Poprad opäť s vysokou prehrou proti Košiciam

HC Košice – HK Poprad 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 40. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 6:0. O šesť gólov sa podelilo šesť strelcov, brankár Košičanov Andrej Košarišťan zaznamenal druhé čisté konto v sezóne. Po zápase tabuľkových susedov Košičania odskočili Popradu na rozdiel siedmich bodov a upevnili si priebežnú 5. priečku.

Góly: 27. Mrázik (Volgin), 31. Slovák (Paršin), 37. Ihnačák (McPherson, Mrázik), 39. Volgin (Rogoň), 46. Bartánus (Deyl, Saucerman), 50. Chovan (McPherson)

Rozhodovali: Müllner, Valach – Ordzovenský, Šefčík

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1468 divákov

Košice: Košarišťan (Riečický) – Romančík, Volgin, Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Jacko – Bartánus, Slovák, Paršin – Mrázik, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Havrila, Lapšanský

Poprad: Tomek (51. Valluš) – Brejčák, Drgoň, Hudec, Ulrych, Rymsha, Demo, M. Mešár – Svitana, Arniel, Valigura – Livingston, Mešár, Bondra – Paločko, Bjalončík, Petráš – Stanček, Mlynarovič, Sokoli

Hlasy po zápase:

Kalle Kaskinen (tréner Košíc): V druhej tretine to bolo ako na vážkach, šance mali aj Popradčania. My sme boli silní s pukom. Ukázali sme dobrú tímovú prácu. Aj na nedávnom olympijskom turnaji sme sa presvedčili, že nie mená, ale tímový výkon je cesta k víťazstvu. Toho sme sa držali aj my a verím, že to tak bude aj v ďalších zápasoch.

Martin Hrnčár (tréner Popradu): Zlyhala nám herná disciplína a dostávali sme góly po individuálnych chybách. Keď sa Košičania dostali do vedenia 3:0, tak už bolo ťažké zastaviť ich vlak. V tretej tretine sme chceli upraviť výsledok, ale dostali sme piaty gól, po ktorom už bolo po zápase.