Poprad opäť víťazne, Čiliak s ďalším čistým kontom

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Druhýkrát v sezóne zavítali pod Tatry hráči Nových Zámkov. Poprad sa ujal vedenia v 11. minúte, Petráš našiel medzi kruhmi Paločka a ten prepálil Bakalu – 1:0. V prvej tretine ešte mohli Kamzíci zvýšiť svoje vedenie. Najprv neuspel v samostatnom úniku Mlynarovič a neskôr vychytal počas presilovej hry Svitanu gólman hostí.

Najväčšiu šancu druhého dejstva zaznamenal Mlynarovič, ktorý vypichol puk obrancovi hostí počas vlastnej oslabovky, nedokázal blafákom prekonať spoľahlivého Bakalu. V 39. minúte sa predsa len popradská štrnástka dočkala gólu. Brejčák zabojoval pri mantineli, Livingston hodil puk pred bránku, osamotený Mlynarovič si ho perfektne sklepol a z prvej prestrelil brankára hosťujúceho celku – 2:0.

Recept na brankára hostí hľadali Popradčania aj v poslednej časti hry. Dvakrát po sebe si zuby na Bakalovi vylámal vo vyložených šanciach Ully. Hostia sa dve minúty pred koncom riadnej hracej doby odhodlali ku hre bez brankára. Do opustnej bránky Nových Zámkov spečatil výhru domáci Vandas – 3:0. Popradský brankár Marek Čiliak si udržal druhé čisté konto v sezóne.

Góly: 11. Paločko (Petráš, Kundrik), 39. Mlynarovič (Livingston, Brejčák), 59. Vandas (Dalhuisen, Ully)

Rozhodovali: Korba, Hronský – Bogdaň, Šefčík

Vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

bez divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Marek Čiliak – Dan Bakala

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec, Demo – Svitana, Skokan, Bondra – Ully, Arniel, Vandas – Bjalončík, Mlynarovič, Livingston – Kundrik, Matej Paločko, Petráš

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Klempa, Langkow, Jackson – Šišoský, Šiška, Števuliak – Barto, Fetkovič, Varga – Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi

Corey Neilson (tréner Popradu) – Súhlasím so všetkým, čo povedal môj kolega. Som rád, za tri body, ale videl som v zápase aj niektoré negatíva. Musím poslať niektorým hráčom odkaz, že sa netreba hrať na Gretzkyho, keď dostanú puk. Musíme hrať rýchlo a efektívne, lebo inak sa nám to môže vypomstiť. Musím ešte pochváliť oboch gólmanov, zachytali perfektne a patrí im moje uznanie.

Gergely Majoross (tréner Nových Zámkov) – Vedeli sme, že Poprad má veľkú ofenzívnu silu. Na tento zápas sme sa dobre pripravili, hlavne na ich špeciálne formácie. V hre na 5 na 5 sme boli vyrovnaným súperom. Odohrali sme dobrý zápas, ale bohužiaľ sme nedopravili puk do bránky. Posledných 10 minút sme hrali skvelo, ale zápas sa hrá 60 minút. Musíme si zobrať z duelu ponaučenie a zlepšiť efektivitu. Lebo inak budeme hodnotiť zápasy tak, že sme hrali pekne a získali 0 bodov.