Poprad oplatil domácu prehru Banskej Bystrici aj s úrokom

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

V prvej tretine sa hostia ujali vedenia, keď v piatej minúte sa pekne uvoľnil Calof a na dvakrát bekhendovým blafákom pokoril Krošelja. Domáci nevyužili dve presilovky a pykali v oslabení. Spoza kruhov sa presadil Peresunko. Na začiatku druhej tretiny znížil z dorážky po prečíslení Wilkins, avšak Podtatranci boli úspešní aj v ďalšej početnej výhode, na 1:3 zvýšil po dobrej práci s pukom z ľavej strany Dmowski. V tretej tretine siahli Bystričania v presilovke po hre bez brankára v šestici, ale do opustenej svätyne Baranov skóroval Calof.

Góly: 21. Wilkins (Vela, Turnbull) – 5. Calof (Belluš, Svitana), 17. Peresunko (Cardwell, Dmowski), 34. Dmowski (Peresunko, Cardwell), 60. Calof

Rozhodovali: M. Novák, Rojík – Valo, Tichý

Vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

2 322 divákov

Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Faith, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Matoušek

Poprad: Vay – Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Betker, Drgoň – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Paločko, Calof – Peresunko, Belluš, Melcher – Stanček, Bodnár, Przygodzki