Poprad po fantastickom výkone zdolal Košice

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Zápas začali aktívnejšie domáci hráči a už v druhej minúte sa ocitol v zaujímavej príležitosti Heizer, ale jeho strela z prvej netrafila bránku. V piatej minúte mohli počas presilovky ísť Košice do vedenia, ale strela Šedivého z modrej čiary skončila na ľavej žŕdke. V 12. minúte po Svitanovej strele dorážali Bondra a aj Svitana, ale nepodarilo sa im prekonať brankára hostí. O štyri minúty neskôr pár sekúnd po skončení presilovej hry vystrelil z ľavého kruhu Buc a jeho strela zapadla presne do ľavého horného rohu – 1:0.

Do druhej tretiny opäť vletel aktívne Poprad. V 24. minúte mohol skórovať Svitana, ale Habal ho vychytal. O dve minúty neskôr opäť zakončoval Svitana, keď ho medzi kruhmi našiel Mlynarovič a jeho strelu švihom zastavila až ľavá žŕdka. Tlak Popradu pokračoval, v 31. minúte si vytiahol puk od mantinelu Štrauch, prepracoval sa až medzi kruhy a strelou švihom prestrelil Habala – 2:0.

Tretiu tretinu začali Košičania presilovkou, na využitie ktorej im stačilo iba 53 sekúnd. Suju našiel úplne nekrytého na pravom kruhu Šedivý a ten zakončoval do prázdnej bránky – 2:1. Domáci si vzali dvojgólové vedenie v 48. minúte, keď McDowellovu strelu od modrej tečoval Heizer – 3:1. V 51. minúte tvrdým faulom do oblasti hlavy vyradil z hry Dudáš Paločka, päťminútovú presilovku domáci nielen že nevyužili, ale dokonca, v 52. minúte dovolili hosťom prečíslenie dvaja na jedného, ktoré do prázdnej bránky zakončil Suja po Jenčíkovej asistencii – 3:2. Skóre zápasu uzavreli domáci o päť minút neskôr, keď Bondrovu odrazenú strelu doklepol do prázdnej bránky Abdul – 4:2.

Góly: 16. Buc (Svitana, Brejčák), 31. Štrauch (Dinda), 48. Heizer (McDowell, Brejčák), 57. Abdul (Bondra, Dinda) – 41. Suja (Šedivý), 52. Suja (Jenčík)

Vylúčení: 5:7, navyše Dudáš 5 min. + DKZ za úder do hlavy, presilovky 0:1, oslabenia 0:1

Rozhodovali: Jonák, Lokšík – Krajčík, Gajan

3 268 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – D. Brejčák, McDowell, König, Petran, Ježek, Dinda, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, Bondra – Hvila, Bjalončík, Vašaš

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli, Koch, Matejka – Suja, Hovorka, Kafka – Soltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábel, T. Klíma

Hlasy po zápase:
Marcel Ozimák (tréner Popradu)
– Ja chcem dnes vyzdvihnúť bojovný výkon chalanov, je to pokračovanie série zápasov, kde hráme oduševnene a so srdcom. Chcem vyzdvihnúť dnešnú návštevu a podporu, diváci boli našim šiestym hráčom na ľade. Chalani im to vrátili fantastickým výkonom proti silným Košiciam.

Milan Jančuška (tréner Košíc) – Bol to vyrovnaný zápas, o dnešnom víťazstve Popradu rozhodlo veľa vylúčených hráčov. Mali sme aj slabšie úseky, škoda najmä tých situácií v prečísleniach, tie sme nezvládli. Som veľmi nahnevaný, v ďalších zápasoch to musí vyzerať inak.