Poprad porazil Slovan v lige na domácom ľade ôsmykrát po sebe

HK Poprad – HC SLOVAN Bratislava 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Poprad vstúpil do zápasu výborne, už po 66 sekundách hry nahodil puk na bránku hostí Brejčák a Handlovský tečoval – 1:0. Slovan pohrozil v 11. minúte, Kundrik z otočky prihral Jendekovi, Vošvrda zasiahol betónmi. V 13. minúte nahodil puk od modrej Ulrych a Skokan zmenil jeho smer – 2:0. Hostia znížili 14 sekúnd pred prvou sirénou, Handlovský prišiel sporne o puk na modrej čiare, Studenič potiahol akciu na kruhy a po trase Kytnár – Ranford nemal Vošvrda nárok – 2:1.

V druhej tretine začali hostia lepšie korčuľovať, ale na dva góly mohol odskočiť Poprad v 29. minúte, keď Mešár výborne vysunul Hudeca, popradský obranca zrýchlil a pretlačil sa cez dvoch obrancov, jeho strelu zastavila pravá žŕdka. Hneď z protiútoku mohol Slovan vyrovnať, Kytnára bravúrne zastavil Vošvrda. Gól nakoniec padol nečakane v 34. minúte, Handlovský šikovne vystrelil spoza hráča a puk prepadol za Durného – 3:1.

Tretie dejstvo veľa vzruchu na ľade neprinieslo. Poprad umnou hrou nepúšťal hostí do zdrvujúceho tlaku. Slovan štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby siahol po hre bez brankára. To po krátkej dobe využil Marcel Haščák, ktorý poslal puk z polovice klziska do opustenej bránky Slovana – 4:1. Domáci v najvyššej súťaži zdolali Slovan už ôsmykrát za sebou.

Góly: 2. Handlovský (Brejčák, Dalhuisen), 13. Skokan (Ulrych), 34. Handlovský (Vandas), 58. Haščák (Svitana, Brejčák) – 20. Ranford (Kytnár, Studenič)

Rozhodovali: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský

Vylúčení: 3:1 na 2 min., navyše Ališauskas 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik

HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O’Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek

Peter Mikula (tréner Popradu): Nám pomohli dva góly po tečovaných strelách. V náš prospech hrala morálna sila všetkých hráčov. Naozaj chceli vyhrať, boli obetaví, snaživí a hrali s rozumom. Slovan má svoju kvalitu, mali sme pred ním rešpekt. My máme hráčov, ktorí dokážu strieľať góly. Vyhrali sme zaslúžene.

Roman Stantien (tréner Slovana): Domáci išli do vedenia po dvoch nahodených pukoch a my sme potom zvýšili aktivitu, dali kontaktný gól na 2:1. Do druhej tretiny sme šli s tým, že ideme vyrovnať a niečo so zápasom spraviť. Mali sme niekoľko vyložených šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili. Druhá tretina rozhodla zápas. Domáci už hrali zozadu, zodpovedne a kontrolovali to.