Poprad prehral, séria sa vracia pod Tatry za vyrovnaného stavu

HK Nitra – HK Poprad 7:1 (6:0, 1:0, 0:1)

Druhý zápas série Nitra – Poprad sa začal úplne odlišne ako ten prvý. Nitranom od úvodu stretnutia vychádzalo všetko, na čo siahli a Poprad absolútne vybuchol. Už v 54. sekunde svietil na kocke stav 2:0 pre domácich, keď sa presadili Buček a Sýkora. V 7. minúte vyhnal Tvrdoň z brány prudkou strelou v presilovej hre Todykova – 3:0. Ani jeho náhradník Tomek však dlho bez inkasovaného gólu nezostal a v 9. minúte lovil puk po úspešnom zakončení Hrnku – 4:0 Popradského brankára ešte zaskočil strelou z uhla Raskob – 5:0 a neuveriteľný poltucet do popradskej brány v prvej tretine uzavrel Holešinský – 6:0.

O osude zápasu bolo po prvej tretine už rozhodnuté. Aj keď mal Poprad dobrý úvod, prvú chybu v druhej časti využil Nemec – 7:0. Najväčšiu šancu mal Ully, ale gólmana Nitry neprekonal.

Tretia tretina sa dohrávala a Kamzíci sa snažili o zníženie skóre. To sa podarilo v 49. minúte, keď Petráš trafil hokejku domáceho gólmana a od nej sa odrazil puk do bránky – 7:1.

Góly: 1. Buček, 1. Sýkora (Holešinský, Rockwood), 7. Tvrdoň (Raskob, Bajtek), 9. Hrnka (Tvrdoň), 16. Raskob (Švarný), 18. Holešinský (Rockwood), 25. Nemec (Buček, Rockwood) – 49. Petráš

Rozhodovali: Fridrich, Goga – Kacej, Hercog

Vylúčení: 9:11 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

2595 divákov

Nitra: O´Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák – Buček, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Rockwood, Holešinský – Tvrdoň, Hrnka, R. Varga – Bajtek, Baláž, Drábek – Múčka

Poprad: Todykov (7. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, Rymsha, Hudec – Vandas, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Livingston, Mlynarovič, Mešár – Paločko, Bjalončík, Petráš

stav série: 1:1