Poprad s úspešným vstupom do sezóny

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Poprad po nie veľmi vydarenej príprave túžil vstúpiť do sezóny víťazne. Už v 7. minúte pekne vyzval Skokan k zakončeniu Svitanu a popradský kapitán rutinérsky skóroval – 0:1. Liptáci nedokázali vyrovnať, aj keď následne dostali výhodu troch presilových hier.

Skóre sa menilo v 27. minúte. Na rozdiel dvoch gólov odskočili Kamzíci po presilovkovom góle Mešára – 0:2. Ten skóroval hneď po buly a stanovil tak v tejto sezóne takmer neprekonateľný rekord využitia presilovky po 2 sekundách. 47 sekúnd pred sirénou využil prečíslenie o dvoch hráčov Vandas – 0:3.

Na začiatku 45. minúte krásne zakombinoval prvý útok a Hudec poslal Poprad do štvorgólového trháhu – 0:4. Pre „Hudyho“ to bola zároveň premiérová trefa v extraligovom zápase za Poprad. Liptáci znížili po góle Ventelu v 52. minúte – 1:4. Skóre zápasu uzatvoril 48 sekúnd pred koncom počas presilovej hry Obdržálek – 2:4. Poprad si tak pripísal prvé tri body do tabuľky.

Góly: 52. Ventelä (Haluška, Kalousek), 60. Obdržálek (Hovorka, Varttinen) – 7. Svitana (Skokan, Livingston), 27. Mešár (Vandas, Šišovský), 40. Vandas (Livingston), 45. Hudec (Skokan, Livingston)

Rozhodovali: Jobbágy, Kalina – Bogdaň, Hajnik

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

850 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Ventälä, Varttinen, Kurali, Salija, Ilenčík, Mezovský, Krempaský – Matúš Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Kriška, Urban, Uhrík – Haluška, S. Petráš, Kalousek

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – D. Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Handlovský, Mešár, Vandas – Šišovský, Bjalončík, Basaraba – Matej Paločko, Jevoš, Valigura – Šotek