Poprad s úspešným vstupom do turnaja

HK Poprad – Asiago Hockey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Poprad začal aktívne a už v 3. minúte vybojoval presilovku, ktorú nevyužil. Takisto dopadla aj početná prevaha o tri minúty neskôr. V 8. minúte strieľal nebezpečne Bjalončík. Asiago pohrozilo po brejku o minútu neskôr, Vankúš Tomeka neprekonal. V 13. minúte bol v gólovej šanci Šišovský, z ľavého kruhu neprekonal talianskeho gólmana. Ešte väčšiu príležitosť mal Handlovský v 14. minúte, Vallini už sedel na zadku a náš forvard trafil jeho betón. Chuť si Kamzíci napravili o minútu neskôr. Handlovský prihral Šišovskému a ten blafákom prekonal Valliniho – 1:0.

Hneď v úvode druhého dejstva nevyhodil Demo puk z pásma, ten si prevzal Marchetti a vymietol z kruhov ľavý horný roh Tomekovej bránky – 1:1. Kamzíkov dostal do vedenia o 6 minút Dalhuisen. Svitana mu prihral na modrú čiaru a jeho príklep prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 2:1. Poprad následne zatlačil Asiago v polovici tretiny, strely Kundrika, Livingstona a Ulrycha si nenašli cestu do bránky. Taliansky tím mohol vyrovnať 30 sekúnd pred druhou sirénou, Giliati netrafil odkrytú bránku Popradu.

Tretia tretina priniesla opatrný úvod, nikto nechcel spraviť zbytočnú chybu. V 50. minúte strelil Svitana gól, ale rozhodcovia ho neuznali pre postavenie Skokana v bránkovisku. Asiago ponúklo o pár sekúnd výhodu presilovky Popradu, ale boli to Taliani, ktorí boli nebezpečnejší. Dvakrát unikol do nájazdu Giliati. Najprv ho vychytal Tomek, v druhej šanci prestrelil bránku. 7 minút pred koncom mohol poistiť výhru Šišovský, Vallini sa stihol presunúť. O minútku neskôr strieľal z prvej Giliati, Tomek vyrazil betónom. Necelé tri minúty pred záverečným klaksónom išiel popradský kapitán Svitana sám proti dvom obrancom Asiaga, rozhodol sa streliť švihom a jeho strela vymietla ľavý horný roh talianskej bránky – 3:1. Taliani to ešte skúsili v hre bez brankára, Skokan 30 sekúnd pred koncom trafil ľavú žŕdku. Poprad si tak pripísal úspešný štart do turnaja.

Góly: 15. Šišovský (Handlovský), 27. Dalhuisen (Svitana, Skokan), 58. Svitana (Skokan, Brejčák) – 21. Marchetti

Rozhodovali: Andersen (Dán.), Sewell (Brit.) – Bucki, Gerne (obaja Poľ.)

Vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

100 divákov

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Demo, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Mešár M., Ulrych, Nahalka – Livingston, Skokan, Svitana – Handlovský, Mešár, Paločko – Šišovský, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak, Jevoš, Valigura

Asiago Hockey: Vallini (Stevan) – Casetti, Ginnetti, Forte, Gios, Marchetti, Parini, Rigoni F. – Giliati, Mantenuto, Marchetti – Salinitri, Stevan M., Magnabosco – Vankúš, Tessari, Lievore – Rigoni, Tessari A., Zampieri