Poprad uzavrel rok 2021 na domácom ľade víťazstvom

HK Poprad – HKM Zvolen 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Poprad nastúpil v alternatívnej sade dresov a kapitánom bol dnes Matej Paločko (zajtra vysvetlíme prečo). Už v 4. minúte otvoril Poprad skóre. Skokan našiel zadovkou voľného Livingstona a ten zasúval puk do odkrytej bránky – 1:0. V 8. minúte pálil Drgoň z ľavého kruhu počas presilovej hry, prestrelil však Rahmovu bránku.

Druhé dejstvo ponúklo lepší hokej. V 23. minúte dorážal Mlynarovič, Rahm bol na svojom mieste. 26. minúta priniesla druhý gól domácich. Drgoň sa počas početnej prevahy oprel do puku a ten sa zatrepotal v sieti – 2:0. O necelé dve minúty zvýšil vedenie Novajovský. Ten hneď po vyhratom buly nakorčuľoval medzi kruhy a prestrelil švédskeho gólmana v bráne Zvolena – 3:0. V 31. minúte trafil Rymsha počas presilovky žŕdku. V 37. minúte v prečíslení vrátil Bondra puk Ullymu a ten zakončil do odkrytej bránky – 4:0. V závere dostal Zvolen 112-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov a tú využil po góle Viedenského – 4:1.

Tretia tretina sa viac menej dohrávala, aj keď oba celky si vypracovali šance po ktorých boli lapačky gólmanov v permanencii. Skóre zápasu uzavrel v 51. minúte Mlynarovič, ktorý dotlačil do bránky puk po Bjalončíkovom nájazde – 5:1. Poprad uzavrel rok 2021 na domácom ľade víťazstvom, posledný zápas tohto roka ho čaká o dva dni v Liptovskom Mikuláši.

Góly: 4. Livingston (Skokan, Brejčák), 26. Drgoň (Svitana, Skokan), 28. Novajovský (Arniel), 37. Ully (Bondra), 51. Mlynarovič (Bjalončík, Svitana) – 39. Viedenský (Puliš, Kotvan)

Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Orolin, Tvrdoň

Vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

bez divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Dávid Bondra – Marek Viedenský

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Demo, Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Bjalončík, Mlynarovič, Vandas – Petráš, Paločko, Kundrik

HKM Zvolen: Rahm (41. Trenčan) – Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško – Puliš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Csányi, Gubančok, Ďuriš

Corey Neilson (tréner Popradu) – Musím pochváliť svoj tím ako odohral tento zápas. Nato, že sme tri dni nič mali voľno, tak hráči nastúpili dobre pripravení a koncentrovaní. K dnešnému zápasu – Zvolen ukázal, že je kvalitný tím a je právom na druhom mieste. My sme však odohrali excelentný zápas, tlačili sa do koncovky, hrali dobre bez puku a napádali. Som hrdý na tím, ako to dnes zvládol.

Peter Oremus (tréner Zvolena) – Dnešný zápas nechcem hodnotiť nejako negatívne. Poprad vyhral úplne zaslúžene, bol lepší v zakončení. My sme okrem negatív robili aj niektoré dobré veci na ktorých musíme stavať. Na videu si rozanalyzujeme aj negatíva a ideme ďalej.