Poprad v dôležitom zápase zdolal Spišskú Novú Ves

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0

V spišskom derby sa hralo o „šesť“ bodov a obe mužstvá tomu prispôsobili svoju hru. Popradčania i Spišiaci preto pozorne bránili od úvodných minút, po prvej tretine svietil na informačnej tabuli pomer striel 3 ku 2 v prospech domácich. Na prvý gól sa čakalo do 15. minúty a padol do siete hostí. Na trestnej lavici pykal za zdržovanie hry obranca „rysov“ Ordzovenský, keď sa Livingston prezentoval pohotovým tečom Arnielovej strely – 1:0. Hostia po buly v stredovom kruhu takmer vyrovnali. Vartovníkovi ale nesadol puk ideálne a Valluš si tak pripísal úspešný zákrok.

Aj v druhej tretine sa na ľade viac bojovalo ako hralo. Do dvojgólového trháku šli „kamzíci“ v 28. minúte. Petráš naskočil z trestnej lavice do rozbehnutej akcie Popradu. Jeho strelu vyrazil Melicherčík iba pred Mateja Paločka, ktorý poslal puk do odkrytej časti bránky – 2:0. Spišiaci sa ani po dvoch odohraných tretinách nedostali v počte striel vyslaných na Valluša cez číslo 10. Podľa časomiery poslali puk na popradskú bránku iba sedemkrát.

Nový náboj dostal zápas po druhom návrate z kabín. Hostia skórovali už po 26 sekundách hry. Prečíslenie Spišiakov zakončil výstavnou strelou Novák – 2:1. Poprad prišiel o náskok, ktorý si budoval počas dvoch tretín, v priebehu necelých štyroch minút. V 44. minúte ušiel domácej obrane po krídle rýchlonohý Hamráček a po jeho blafáku sa začínalo odznova. Rozbehnutých hostí pribrzdil faul Česánka na domáceho Paločka. Zápas pokračoval v predĺžení. Viac z hry v ňom mali Popradčania, ale Arniel ani Dávid Bondra svoje príležitosti nepremenili. V samom závere mohol domáce tribúny zmraziť Hamráček, ale netrafil odkrytú časť popradskej bránky.

V samostatných nájazdoch sa za Poprad presadili Drgoň s Arnielom, na opačnej strane Valluš za svoj chrbát puk nepustil. Poprad tak získal extra bod navyše.

Góly: 15. Livingston (Arniel, Svitana), 28. Paločko (Petráš), rozh. nájazd Drgoň – 41. Novák (Salituro), 44. Hamráček (Kuru, Podlipnik)

Rozhodovali: D. Konc st., Moller – D. Konc ml., Jedlička

Vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1000 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Štefan Valluš – Ivan Novák

Poprad: Valluš (Tomek) – Brejčák, Drgoň, Hudec, Ulrych, Rymsha, Demo – Livingston, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Mešár, Bjalončík, Petráš – Paločko, Jevoš, Valigura – N. Bondra

Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Podlipnik, Česánek – Giľák, Salituro, Ahström – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Tomala, Vrábeľ, Novák

Hlasy po zápase:

Martin Hrnčár (tréner Popradu): Chlapci väčšinu zápasu plnili to, čo sme si povedali. Snažili sme sa na Spišskú Novú Ves vytvárať tlak, dostávať ich do úzkych. Tiež v obrannom pásme sme chceli hrať pozorne a napádať ich, aby nedostali priestor ich hráči. Vedeli sme, že Melicherčík je top brankár ligy, preto sme chceli čo najviac znepríjemniť život, cloniť a tečovať. Všetko nám to vychádzalo, až na tú štvorminútovku v tretej tretine, kde sme po chybách dovolili hosťom vyrovnať. Celý čas sme však verili, že zápas vyhráme. To sa nakoniec stalo po nájazdoch, podržal nás gólman. Dnes to bola výhra za dva body, ale treba sa tešiť z každej výhry. Zajtra je nový deň a ideme sa pripravovať na Zvolen.

Miroslav Mosnár (tréner Spišskej Novej Vsi): Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Prvé dve tretiny sme nedokázali hrať tak, ako sme chceli, boli sme aj pod tlakom. Hráčov sme varovali nato, že Poprad hrá teraz jednoduchšie a treba si hlavne dávať pozor na tečované puky. Bohužiaľ, sme to pri prvom góle nezvládli. V tretej tretine sme sa rýchlo dostali do zápasu kontaktným gólom a následne vyrovnali. V predĺžení a nájazdoch sme neboli efektívni, preto máme iba bod.