Poprad víťazne, Todykov s čistým kontom

HK Nitra – HK Poprad 0:4 (0:1, 0:2: 0:1)

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Prvý gól padol na začiatku 4. minúty, keď Brejčákova skrytá strela skončila v sieti – 0:1. Nitra mohla vyrovnať v 8. minúte, Baláža vychytal Todykov.

Aj v druhej tretine pokračoval taktický boj. Poprad mal ale miernu prevahu, šancu na zvýšenie skóre mal Petráš. Nakoniec zvýšil Skokan v 33. minúte, keď vykúpal Honzíka – 0:2. V 38. minúte poistil stav Bjalončík, ktorý v páde dotlačil puk za bránkovú čiaru. Regulérnosť g´´olu musel potvrdiť videorozhodca – 0:3.

Kamzíci hrali v tretej tretine takticky a nepustil Nitru do ničoho. Jedinú tutovku mal Rockwood v 49. minúte, ale Todykov ho vychytal. Neskôr zrámoval v plnej rýchlosti Holešinský Mlynaroviča, výsledkom čoho bola bitka s Rymshom. Pre oboch sa zápas skončil. Následnú presilovku využil tečom Skokanovej strely Vandas – 0:4.

Góly: 4. Brejčák (Svitana, Drgoň), 33. Skokan (Arniel, Hudec), 38. Bjalončík (Paločko, Petráš), 54. Vandas (Skokan, Drgoň)

Rozhodovali: Stano, Kalina – Synek, Bogdaň – V. Kontšek

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Holešinský – Rymsha obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

2555 divákov

stav série 0:1

Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Vitáloš, Bodák, Pupák – Buček, Holešinský, Krivošík – Rockwood, Buncis, Varga – Tvrdoň, Hrnka, Bajtek – Sýkora, Baláž, Múčka – Drábek

Poprad: Todykov (Tomek) – Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, Rymsha, Hudec – Vandas, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Livingston, Mlynarovič, Mešár – Paločko, Bjalončík, Petráš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Prvý gól súpera nás zmrazil. Poprad bol v zápase rozhodnejší, my sme mali slabší pohyb. Musíme sa z toho vyspať, ukážeme si, čo máme robiť. Od prvej sekundy musí zajtrajší zápas vyzerať inak.“

Martin Hrnčár, tréner Popradu: „Výborný brankár, výborná obrana, perfektný pohyb. Dodržiavali sme to, čo sme si povedali. Zvládli sme výborne oslabenia, dali sme aj gól z presilovky, keď sme to potrebovali. Dobre ja najeme a vyspíme a s čistou hlavou ideme opäť do práce.“