Poprad vymazal Bystricu, Rychlík s čistým kontom

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 21. kole Tipos extraligy nad HC ’05 Banská Bystrica 5:0. Brankár Roman Rychlík si pripísal prvé čisté konto v extralige a aj v domácom drese. Lotyšský útočník Frenks Razgals zaznamenal v druhom zápase za Kamzíkov svoj prvý gól. Popradčania triumfovali po dvoch prehrách, no zostali na 7. mieste v tabuľke. Kanadský tréner Doug Shedden nepriviedol Banskú Bystricu k víťazstvu ani v druhom zápase na striedačke a preto jeho tímu patrí 9. priečka.

Góly: 11. Bubela (Vainio, Kotvan), 27. Razgals (Skokan, Kotvan), 34. Vainio (Kotvan, Svitana), 42. Záborský, 60. Juhola (Valigura)

Rozhodovali: Hronský, Smrek – Janiga, Frimmel

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Rychlík – Troock

1 030 divákov

Zostavy:

Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Valigura

Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačik, Holenda, Kojo, Bača, Ďatelinka, Luža, Frídel – Šoltés, Kontos, Výhonský – Troock, Bíreš, Jendek – Sukeľ, Urbánek, Kabáč – Gašpar, Gabor

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Dnes sme hrali proti húževnatému súperovi. Po Košiciach, kde sme už ukázali náznaky hry, ktorú chceme produkovať, ale nedali sme góly, takže som rád, že sme už hrali tak, ako si predstavujem. Dnes sme nemali počas zápasu výpadky, boli sme aktívni celých 60 minút. Výsledok je síce pre Bystricu krutý, ale spravodlivý.

Doug Shedden (tréner Banskej Bystrice) – Prišli sme do klubu, ktorý mal výsledkové problémy. Tu treba iba tvrdú prácu. Dnes sme boli totálne prevalcovaní. Môžete prehrať zápas, ale nie takto. Musíte ukázať snahu a dobrú prácu. Tento výkon bol trápny. Čaká nás veľa práce a zmien, ale zlepšený výkon chceme ukázať už v najbližšom zápase.