Poprad zdolal Košice, Handlovský s víťazným gólom

HK Poprad – HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Poprad vstúpil do zápasu veľmi aktívne a už v 3. minúte sa ujal vedenia po Kramárovej bekhendovej dorážke, ktorý si pekne nakorčuľoval z druhej vlny a upratal strelu Róberta Hunu za Škorvánka – 1:0. Dvanásta minúta priniesla prečíslenie dvaja na jedného v podaní dvojice Takáč a Zagrapan, druhý menovaný strieľal, vyrazený puk nedokázal doraziť Vandas. O päť minút neskôr po Brejčákovej prihrávke strieľal Lapšanský, odrazený puk dorazil Handlovský – 2:0.

Tempo v druhom dejstve opadlo, v 25. minúte po Vandasovom zaváhaní sa dostal do nájazdu Chovan, Vošvrda ho vychytal. Poprad si začal koledovať o gól, v 33. minúte ho zachránila po Paršinovej strele horná žŕdka.

Kontaktný gól Oceliarov prišiel v 42. minúte, Jakub Sukeľ výborne potiahol puk do pásma, ten prevzal Paršin a bekhendom zblízka prepálil Vošvrdu – 2:1. Poprad si vybral oddychový čas a začal byť aktívnejší. V 49. minúte na dvakrát pálil Handlovský, jeho druhá strela sa odrazila medzi kruhy, kde sa do nej oprel Réway a bolo to 3:1. Košičania to ešte skúsili bez brankára a práve ten popradský mohol skórovať, jeho strele chýbali centimetre.

Góly: 3. Kramár (Ró. Huna, Matúš Paločko), 17. Handlovský (Lapšanský, Brejčák), 49. Réway (Handlovský) – 42. Paršin (J. Sukeľ, Pavlin)

Rozhodovali: Stano, Novák – Bogdaň, Jobbágy

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

3 595 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Martin Réway – Denis Paršin

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Larkin, Kramár, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák – Svitana, Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Pavlin, Michalčin, Ružička, Slovák, Zeleňák, Čížek, Bučko – J. Sukeľ, Michal Chovan, Paršin – Jokeľ, Skokan, Suja – Vrábeľ, Bortňák, Milý – Faith, Eliáš, Majdan

Peter Mikula (tréner Popradu) – Vedeli sme, že verejnosť očakávala nasadenie ako proti Slovanu. V prvej tretine sme ten nátlakový hokej napĺňali. V druhej tretine to bola aj nedôslednosť, nešli nám prihrávky. Následne sa zlepšili Košice. Po oddychovom čase sme začali hrať našu hru. Bol to dobrý zápas, ale ukázal nám aj negatívne veci.

Peter Draisaitl (tréner Košíc) – Naša zostava mala správny prístup celých 60 minút, s nasadením som spokojný, boli tam ale aj chyby. Presilovky nám aktuálne nejdú. Čo ma mrzí na zápase boli tie inkasované góly, lebo boli podobné. Boli to puky z druhého sledu, boli sme zle postavení a sme ich neupratali. Tie góly sa dali ubrániť.