Poprad zdolal Liptovský Mikuláš, Todykov upútal fanúšikov

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Dnes sa do Popradu vrátili Peter Mikula a Ján Šimko, ktorí viedli súpera z Liptovského Mikuláša. Poprad mal viac z hry a aktivitu využil v 7. minúte Rymsha, ktorého strela preletela cez všetkých až do siete – 1:0. Už o tri minúty mohli hostia využiť, Paločko ušiel do samostatného nájazdu, ale v poslednej chvíli mu skĺzol puk z čepele. Pred koncom prvého dejstva vybojoval Poprad presilovku o dvoch hráčov a tú využil po pár sekundách strelou z pravého kruhu Arniel – 2:0.

Aj v druhom dejstve mal viac z hry Poprad. V 26. minúte však unikol na pravom krídle Paločko, Todykov jeho strelu zneškodnil svojou vyrážačkou. V 33. minúte po vyhratom buly vypálil Novajovský a Ivannikov nestihol kvôli cloniacemu Arnielovi zareagovať – 3:0. V 36. minúte mohol korigovať Salija, na dvakrát ale Todykova neprekonal.

Do tretej tretiny vykorčuľoval úplne iný Liptovský Mikuláš, ktorý domácich takmer k ničomu nepustil. V záverečnom dejstve sa totiž hralo pred bránkou Popradu a hostia prinútili brankára Todykova k viacerým výborným zákrokom. Liptáci sa do zápasu vrátili v 48. minúte v presilovej hre 5 na 3. Strelcom gólu bol legionár Elo – 3:1. Hostia následne v domácej tretine predvádzali dlhý zámok, Popradčania však tlaku odolali. V závere riadnej hracej doby hostia siahli po oddychovom čase a z hry stiahli brankára Ivannikova. Početnú výhodu im vylepšilo ešte vylúčenie domáceho obrancu Drgoňa. V oslabení však prázdnu bránku súpera trafil Bondra a stanovil konečnú podobu výsledku 4:1.

Góly: 7. Rymsha (Ully, Vandas), 20. Arniel (Ully, Drgoň), 33. Novajovský (Ulrych, Arniel), 60. Bondra (Mlynarovič, Ulrych) – 48. Elo (Obdržálek, Salija)

Rozhodovali: Korba, Goga – Crman, Bogdaň

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

737 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Anton Todykov – Kasper Elo

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, Hudec – Ully, Arniel, Vandas – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Livingston, Bjalončík, Mešár – Petráš, Matej Paločko, Kundrik

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Salija, Kurali, Krempaský, Mezovský, Nemec, Feherpataky – Kriška, Walega, Handlovský – Obdržálek, Elo, Jurík – Matúš Paločko, Uhrík, Haluška – Ďurina, Babka, Dunčko

Corey Neilson (tréner Popradu) – Po zápase v Nitre, ktorý pre nás dopadol sklamaním, sme si povedali určité veci, ako hrať viac tímovo. Dnes nám to prvé dve tretiny vychádzalo excelentne. Boli sme skvelí vo všetkých herných činnostiach. V tretej tretine sme sa dostali pod tlak, Mikuláš hral výborne, ale naša obetavá hra, veľa zblokovaných striel a pomoc gólmanovi ukázala víťaznú cestu.

Peter Mikula (tréner L. Mikuláša) – Vedeli sme, čo nás v Poprade čaká. Je to skvelý tím, ktorý má veľa výborných hráčov. Prvé dve tretiny sme nehrali to, čo sme chceli a čo sme si povedali. V tretej tretine sme začali domácich dostávať pod tlak, ale dali sme z toho iba jeden gól. O výsledku rozhodli prvé dve tretiny, hlavne úvod tej prvej, keď sme nevyužili prečíslenie a namiesto vedenia sme dostali dva góly my a nakoniec sme museli doháňať skóre 0:3. Veľmi si cením privítanie v Poprade od divákov, milo ma to potešilo. Ja mám na Poprad iba dobré spomienky, je v mojom srdci a budem im fandiť, aby dosiahli úspech po ktorom túžia. Nás čakajú najbližšie Nové Zámky, je to zápas, keď musíme vyhrať a vtedy prichádza nervozita. Budem sa snažiť s tímom pracovať, aby sme do konca sezóny dosiahli náš cieľ.