Poprad zdolal Trenčín a prevzal vedenie v súťaži

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Kamzíci sa ujali vedenia už po 86 sekundách, keď Calof našiel medzi kruhmi Bjalončíka, ktorý prestrelil LaCouveeho. Na ďalší gól čakali diváci až do 37. minúty a opäť sa tešili domáci. Strelu Betkera trenčiansky brankár len vyrazil do strany a Jendek zakončil do odkrytej bránky. V závere skúsili Trenčania hru bez brankára, no už po pár sekundách to využil Coulter. Necelé dve minúty pred koncom tretej časti ešte zvýšil v prečíslení Calof na 4:0. Hostia sa dočkali 42 sekúnd pre sirénou vďaka Petrášovi.

Góly: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš (Conway, Sojčík)

Rozhodovali: Crman, Kalina – Bogdaň, Knižka

Vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Jendek – M. Hudec

2 696 divákov

Poprad: Vay – Cardwell, Brincko, Turan, Betker, Česánek, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Kukuča, Jendek, Záborský – Calof, Bjalončík, Steenbergen – Belluš, Suchý, Šotek

Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Giľák, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, Mikúš, Krajčovič – Stahoň

Hlas po zápase:

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – „Úvod zápasu sme mali my, dali sme aj rýchly gól, ale pocitovo nám uškodil, opadla nám potom energia. Prejavilo sa to hlavne v druhej tretine, nemali sme také nohy, ako sme si predstavovali, podržal nás hlavne Adam v bránke. Tretia tretina bola z našej strany ukážková, Trenčín sme do ničoho nepustili, až na ten záver, kde v poslednej minúte by sme to mali hrať pre gólmana na čisté konto. Sme radi, že sme pred domácimi fanúšikmi vyhrali.“