Poprad zdolal Trenčín, Kukuča dvojgólový

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Domáci otvorili skóre duelu v 13. minúte vďaka presnému zakončeniu ukrajinského útočníka Oleksandra Peresunka. Kamzíci zvýšili v 13. sekunde druhej časti, keď sa po vhadzovaní presadil Patrik Svitana. Na rozdiel troch gólov upravil tesne pred prestávkou Tyler Coulter. Trenčín v tretej tretine znížil na 2:3 zásluhou dvoch presných zásahov Denisa Hudeca. Popradčania si však už víťazstvo postrážili a ešte dvoma gólmi Andreja Kukuču upravil výsledok na konečných 5:2.

Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway)

Rozhodovali: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Pietroniro (Trenčín) 5 min+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

1 673 divákov

Poprad: Vay – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko

Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Pietroniro, Ekberg, Bokroš, Starosta, Hlaváč, M. Hudec – Giľák, Conway, D. Hudec – Immo, J. Mikúš, Petráš – Charbonneau, Baláž, Sloboda – Feranec, Vaňo, Krajčovič

Hlasy po zápase:

Aleš Totter (tréner Popradu) – „Začiatok bol trošku kostrbatý, ale prvý gól nám pomohol. Na začiatku druhej tretiny sme strelili gól, ale nakoniec nás pribrzdili naše vlastné presilovky. Keď sme dali na konci tretiny gól na 3:0, už sme si mysleli, že to zvládneme v pokoji. Strata koncentrácie, dostali sme v tretej tretine dva góly, videl som, že niektorí chlapci už majú hlavy dole, ale na ľade sme spravili po druhom inkasovanom góle niekoľko správnych rozhodnutí, ktoré spôsobili, že sme dali gól na 4:2 a nakoniec sme to ubránili aj keď hrali hostia bez brankára. Po tých zmenách, ktoré nastali, vidím, že začíname pôsobiť ako jednotná organizácia a verím, že teraz začnú body za výhry pribúdať. Dnes sme radi za toto víťazstvo, boli to pre nás nesmierne dôležité tri body.“