Poprad získal bod doma s Nitrou

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)

Popradčania sa ujali vedenia v 12. minúte, keď sa Ryan Dmowski presadil počas oslabenia. Hostia však o 36 sekúnd neskôr využili presilovú hru vďaka Robbymu Jacksonovi. Nitrania boli v druhej tretine aktívnejší a dosiahli dva góly. Najprv využil chybu v obrane domácich Brent Gates a o sedem minút neskôr strelou Jakuba Kubeša tečoval pre bránkou Sahir Gill. Popradčania znížili v úvode tretej časti v presilovej hre, keď skóroval Oldrich Kotvan. V 55. minúte urobil obrovskú chybu brankár Libor Kašík a Tyler Coulter to potrestal. V predĺžení rozhodol Bajtek o zisku dvoch bodov pre Nitru.

Góly: 12. Dmowski (Coulter, McFadden), 43. Kotvan (Svitana, Gerlach), 55. Coulter (Betker, McFadden) – 12. Jackson (Gill, Buček), 22. Gates (Bača), 29. Gill (Kubeš, Buček), 63. Bajtek (Gates, Kašík)

Rozhodovali: Novák, Crman – Durmis, Pribula

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Dmowski – Gill

1 709 divákov

Poprad: Valluš – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Gerlach – Kukuča, Coulter, Dmowski – Peresunko, Urbánek, Jendek – Šotek, Suchý, Kundrik

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Kubeš, Bača – Harper, Gill, Buček – Slovák, Gates, Jackson – Bubela, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány

Aleš Totter (tréner Popradu) – „V prvej tretine sme súpera prehrávali, aj vďaka presilovkám, boli tam štyri alebo päť šancí, ktoré sme mali využiť, ale pri našej neproduktivite ich nevieme využiť. Nevieme vyhrať tretinu a ísť do náskoku. V druhej tretine obrovská chyba – sme minútu na ľade a nevyhodíme puk, sme zato potrestaní. Posadili sme súpera na koňa. Klobúk dole za tretiu tretinu. Za ňu som pyšný na tím, prinútili sme chybovať Nitru, hrali sme aktívne, napádali, vyrovnali na 3:3 a získali sme stratený bod. V zápase sme mohli získať aj viac ako jeden bod, ale hokejový boh je spravodlivý. Ešte si asi nezaslúžime plné body, lebo nehráme celých 60 minút. Ale tretia tretina je v posledných zápasoch kľúč ako hrať. Ak budeme hrať tak, ako hráme tretie tretiny, začneme vyhrávať.“

Dušan Milo (asistent trénera Nitry) – „Po dobrom poslednom zápase sme prišli získať do Popradu nejaké body. Sme radi, že sa nám to podarilo. V prvej tretine sme hrali veľa oslaboviek, našťastie nám domáci neodskočili na viac gólov. V tretej tretine sme boli pasívni a Poprad to využil, zobral nám bod. Sme veľmi radi, že sme nakoniec získali dva body.“