Pomôžte 2% mládeži
26. februára 2018
Základná časť vrcholí
27. februára 2018

Popradské legendy

Poprad je často označovaný ako jedna z kolísok hokeja na Slovensku a liaheň na hokejistov. Vyrástlo tu množstvo talentov, ktoré zanechali výraznú stopu nielen v slovenskom, ale i svetovom hokeji. HK Poprad sa rozhodol uctiť si najväčšie osobnosti a legendy popradského hokeja vyvesením vlajok s ich podobizňou. V prvej etape sa pod strechu zimného štadióna dostanú tri mená: JUDr. Martin Štolc, Rudolf Tomašek a Cane Gemov. Samotná slávnosť sa uskutoční v stredu 28. februára 2018 pred úvodným buly zápasu HK Poprad – HC Košice.

Martin Štolc patrí k prvej generácii popradských hokejistov. Možno ho označiť za prvého odchovanca popradského hokeja, prvého Popradčana v reprezentačnom drese Slovenska, niekoľkonásobného majstra Slovenska. Vynikajúci útočník a strelec s citom pre hru. Bol aj trénerom seniorov a v neskoršom veku hlavne tréner mládeže.

Rudolf Tomašek hoci nie je odchovancom popradského hokeja obliekal dres Popradu viac ako desať rokov. Na prelome 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia len vďaka nemu hokej v Poprade nezanikol. Je niekoľkonásobný majster Slovenska. Aj on obliekal reprezentačný dres Slovenska. Neskôr pôsobil nielen ako tréner, ale aj funkcionár popradského klubu.

Cane Gemov sa v drese Popradu prvýkrát objavil už ako 17-ročný. Celú aktívnu kariéru – 19 sezón hral iba za Poprad. Vo svojej dobe bol považovaný za mimoriadny zjav slovenského hokeja. Vynikajúci útočník, obávaný strelec, dlhoročný kapitán popradského tímu. V Poprade sa v minulosti nechodilo na hokej, ale na Caneho. Je niekoľkonásobným majstrom Slovenska. Po skončení aktívnej kariéry pôsobil aj ako trénerom seniorov.

„Je mi veľkou cťou, že sme spoločným úsilím došli až sem a môžeme si pripomenúť a uctiť osobnosti popradského hokeja spôsobom akým sa patrí. Nemali by sme zabúdať na našu históriu, lebo bez ľudí pred nami by sme neboli dnes tu, tvorili náš hokej a podieľali sa na šírení dobrého mena nášho mesta. Bolo našou prioritou začať tradíciu, ktorá nám tieto mená pripomenie a poukáže na ich skvelé výsledky. Chcel by som poďakovať rodinným príslušníkom, že sa zúčastnia tejto slávnosti a zároveň povedať, že už teraz myslíme na ďalších, ktorých by sme uviedli do „siene slávy“ na našom zimnom štadióne,“ priblížil blížiacu sa udalosť riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Facebook komentáre