Popradské šťuky delili tri sekundy od zisku troch bodov

HK’95 Považská Bystrica – AquaCity Pikes 5:4 sn (3:1, 0:1, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Tománek (Vorona, Lušňák), 13. Lušňák (Tománek, Zaťko), 15. Volko (Tománek, Zaťko), 60. Tománek (Cíger, Lušňák), rozh. sn. Zemko – 4. Nespala (Novák, Bodnár), 26. Bodnár (Burzík, Nauš), 51. Petran (Králik, Sokoli), 58. Kraut (Králik, Kylnar)

Rozhodovali: Bachúrik, Krist – Bezák, Ševčík

Vylúčení: 6:4 na 2 min; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0

267 divákov

Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Nahálka, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Hlinka, Scheuer, Zlocha, Meszároš – Tománek, Ligas, Vorona – Jakubec, Volko, Urbánek – Cíger, Rufati, Lušňák – Buchman, Zemko, Končír

Pikes: Valluš (16. Hurčík) – Gracák, Burzík, Novák, Petran, Nahalka, Lavička, Bodorík, Božoň – Nespala, Bodnár, Nauš – Kylnar, Králik, Kraut – Sokoli, Tužinský, Dlugoš – Maliňák, Pohl, Krasnozhon

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK’95 Považská Bystrica: „V prvej tretine sme tento duel mali ukončiť. Mali sme tam omnoho viac presilových hier, ako sme zúžitkovali a myslím si, že tie nasledujúce dve tretiny sme súpera totálne podcenili. To vedenie 3:1 nám teda uškodilo a druhá a tretia časť boli z našej strany katastrofálne. Súper nás prekorčuľovával. Neviem, na čo sme v hlavách mysleli, no napriek tomu berieme dva body, čo je pre nás zlaté.“

Dušan Brincko, hlavný tréner AquaCity Pikes: „Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Aj keď sme po jednej prekvapivej strele vyhrávali, súper na nás vybehol a následne sa začali kopiť naše fauly. Takéto skúsené mužstvo, akým je Považská Bystrica, ktorá spolu trénuje a má tieto situácie nacvičené, tak ich vie zahrať a my sme tam opäť urobili nejaké chyby, z čoho pramenili góly. V druhej časti sme už boli vyrovnaným súperom, v niektorých fázach sme boli možno trochu lepší, preto sme dali aj tie góly, ktoré sme si zaslúžili. Na konci nás postretla veľká smola. Vo vedení 20 sekúnd pred koncom sme nedodržali systém, išli sme nepochopiteľne napádať a súper tri sekundy pred koncom vyrovnal. Napokon sme prehrali po samostatných nájazdoch, Považská Bystrica tam má hráčov, ktorí vedia dobre zakončovať. Aj tak musím chlapcov pochváliť, že nezložili zbrane.“