Popradské šťuky zdolali doma Rimavskú Sobotu

AquaCity Pikes – HKM Rimavská Sobota 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Popradské šťuky doma zabodovali naplno. Po druhej tretine viedli 2:0, keď oba góly strelil Peresunko. Šesť minút pred koncom vykresal počas oslabenia iskru nádeje Ďaloga, tri body poistil gólom do prázdnej bránky Przygodzki.

Góly: 17. Peresunko (Šotek), 34. Peresunko (Suchý, Mešár), 59. Przygodzki – 54. Ďaloga (Solomončak)

Rozhodovali: Valach, D. Lesay – Hájnik, Tvrdoň

Vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 1:1

121 divákov

AquaCity Pikes: Valluš – Turan, Lavička, Konrád, Brincko, Mešár, Socha, Nahálka – Przygodzki, Svitana, Vorona – Kundrik, Paločko, Kylnar – Peresunko, Suchý, Šotek – Chlepčok, Pohl, Volko – Krasnozhon

HKM Rimavská Sobota: Pončák – Ordzovenský, Frídel, Lenďák, Soveľ, Danko, Rákoš – Ďaloga, Cútt, Solomončak – Šabanov, Nazarov, D. Ďuriš – Novota, Mlynčár, Jadrný – Kalamár, Hojo, Tužinský

Hlasy po zápase:

Dušan Brincko (hlavný tréner AquaCity Pikes) – Sme veľmi radi, že sme to konečne na domácom ľade zvládli. Chcem pekne poďakovať Alešovi a Ľudovi, že nám pomohli a poslali nám dnes päť hráčov z áčka. Bolo ich na ľade cítiť. Ale aj naši ostatní chlapci to dnes odmakali a odreli. Napríklad naša nová štvrtá päťka urobila tiež kus roboty. Podržal nás aj gólman a najmä nás zachránil na konci. Veľká škoda, že sme opäť nevyužili svoje šance. Mohlo byť 4:0. Trápi nás to naďalej. Vedieme, ale súperovi nepridáme ďalšie góly. Potom ho postavíme na nohy, ako dnes počas našej presilovky.

Vladimír Klinga (hlavný tréner Rimavskej Soboty) – Z oboch strán to bol dobrý zápas. Domáci mali v druhej tretine viac z hry a aj viacej šancí. Boli agresívnejší, boli viac na puku. V tretej tretine sme sa vrátili do hry gólom na 2:1, odvolali sme aj brankára, ale nakoniec sme z toho inkasovali. O výsledku rozhodli presilové hry. Mali sme ich dosť, ale nedokázali sme ich pretaviť v gól. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, snažili sa do konca zápasu, ale dali sme len gól a to nemôže stačiť. Máme mladý tím a musíme naďalej tvrdo pracovať.