Popradskú defenzívu rozšíri Oldrich Kotvan

Skúsený 31-ročný obranca Oldrich Kotvan sa stal novým členom popradskej obrany.

HK Poprad bude jeho druhá zastávka v slovenskej najvyššej súťaži. „Vo Zvolene som prežil skvelé dva roky, ale aj Poprad bude mať tento rok obrovské ambície, tak preto som sa rozhodol zmeniť dres,“ povedal po príchode pod Tatry.

Z viacerých ponúk si vybral popradskú, pretože vedenie Kamzíkov malo o neho záujem už dlhší čas. „Pravidelne ma oslovovalo, ešte keď som hral v Česku, prvýkrát asi štyri roky dozadu. Keďže záujem Popradu bol obrovský, vybral som si túto variantu,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Fanúšikovia Popradu ho spoznali hlavne počas finálovej série so Zvolenom. „Môj hokejový štýl je taký zmiešaný, rád podporujem aj ofenzívu, ale základom je defenzíva. Viem hrať aj technický hokej, ale viem aj pritvrdiť“, opísal sa Kotvan.

Kotvan odohral na Slovensku iba dve sezóny, ale z oboch má medailu. Pokračovať chce v tomto smere aj v Poprade. „Viem, že bude na mňa tlak, ale chcem hrať čo najlepšie a dosiahnuť opäť na tú najvyššiu métu,“ dodal na záver.

„Chceme mať vyváženú obranu, zdatnú nielen fyzicky, ale aj technicky a korčuliarsky, preto sme zháňali obrancov, ktorí to spĺňajú. Oldrich hral dlhé roky českú extraligu a naposledy sa výborne prezentoval vo Zvolene. Má svoje kvality, výbornú strelu a rozohrávku a fyzický fond, vďaka ktorému je silný v rohoch a pred vlastnou bránkou,“ zhodnotil novú posilu hlavný tréner Martin Hrnčár.

Oldrich Kotvan strávil posledné dve sezóny vo Zvolene, za ktorý odohral 94 zápasov, s bilanciou 9 gólov a 44 bodov. Predtým pôsobil v Česku, v dresoch Karlových Varov, Liberca, Mladej Boleslavi a Zlína si pripísal na svoje konto 352 štartov v ich najvyššej súťaži, počas ktorých strelil 40 gólov a pridal 92 asistencií.