Spokojnosť s fínskou cestou vyústila k podpisu útočníka Pelama
1. mája 2019
Joona Erving: Ostávam v Poprade, cítim sa plnohodnotnou časťou hokeja aj komunity
3. mája 2019

Popradský dres si oblečie slovinský reprezentačný obranca Aleksandar Magovac

Dvadsaťosemročný obranca prichádza pod Tatry z Francúzska, kde v poslednej sezóne získal titul v mužstve Grenoble po boku Dominika Kramára.

Odchovanec klubu HD Jesenice Mladi pôsobil vo francúzskej najvyššej súťaži uplynulú majstrovskú sezónu, v ktorej si dokázal na svoje konto pripísať 5 gólov a 16 asistencií. Skúsenosti naberal aj v EBEL lige, kde odohral dovedna 150 duelov. “Ako prvý ma kontaktoval hlavný tréner František Štolc. Spolu s agentom mi predostreli konkrétnu ponuku a predstavili mi organizáciu klubu či samotné mesto Poprad,” rozhovoril sa o prvom kontakte so svojim novým zamestnávateľom tridsaťnásobný reprezentant Slovinska, s ktorým momentálne bojuje ako člen druhej obrannej formácie na MS D1A.

Informácie o našom klube mal však Aleksandar skadiaľ čerpať. V poslednej sezóne bol totiž jeho spoluhráčom Dominik Kramár a s našimi bývalými hráčmi sa stretol v jednej šatni aj v minulosti. “O mužstve, fanúšikoch, lige či meste Poprad som si zháňal informácie od hráčov, ktorí tu už niekedy hrávali. Keďže som na momentálny stav dostal len tie pozitívne referencie, rozhodol som sa kývnuť na ponuku. Teším sa na túto zaujímavú skúsenosť a kvalitné hokejové prostredie.”

Nový prírastok v našej obrane predstavil aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Ide o kvalitného obrancu, ktorý bol dôležitým článkom pri získaní tohtosezónneho majstrovského titulu vo Francúzsku. Navyše ide o skúseného hokejistu, ktorý pravidelne reprezentuje Slovinsko. Pre nás je vhodnou voľbou aj vďaka tomu, že sa jedná o praváka. Takto ho môžeme zapojiť do streľby napríklad aj v presilových hrách.”

 

Facebook komentáre