Popradu sa pred Vianocami prestalo dariť

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Súperi sa stretli po 4 dňoch opäť na popradskom zimnom štadióne. Prvá gólová šanca prišla v 12. minúte, Svitana pekne v pásme vysunul Zagrapana a jeho pokus zastavila ľavá žŕdka. O tri minúty neskôr počas presilovej hry nechali hostia veľa času Svitanovi na pravom kruhu a ten svojou typickou strelou vymietol ľavý roh Adorjánovej bránky – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 19. minúte, odrazený puk sa dostal pred Löveia a ten zblízka prestrelil popradskú svätyňu.

Miškovec udrel v 29. minúte, začalo to chybnou Ervingovou rozohrávkou vo vlastnej tretine a následne sa Kamzíci dostali pod silný tlak, ktorý vyvrcholil Magosiho strelou z prvej spomedzi kruhov – 1:1. V 32. minúte Adorján vedomý si, do akej šance sa dostáva úmyselne posunul bránku, začo inkasoval dve minúty, ale zachránil svoj tím od istého gólu. V následnej presilovke trafil z ľavej strany Handlovský do pravej žŕdky maďarského gólmana.

V 46. minúte počas početnej výhody dostali hostia ešte aj výhodu a tú využili zásluhou Rauhauserovej strely – 1:2. O niekoľko sekúnd neskôr v ďalšej presilovke sa natlačil pred Vošvrdu Egle a Vas dorazil puk za ležiaceho domáceho brankára – 1:3. V 54. minúte po nenápadnej akcii prekonal Adorjána strelou švihom Haščák – 2:3. V závere zápasu sa množili vylúčenia na oboch stranách. Hostia Popradčanom ušli počas hry štyroch na štyroch a z dorážky po Rokalyho úniku profitoval Szirányi – 2:4. Poprad tak v priebehu štyroch dní už druhýkrát podľahol Miškovcu na domácom ľade.

Góly: 15. Svitana (Haščák, Dalhuisen), 54. Haščák (Svitana, Skokan) – 29. Magosi (Rokaly, Wehrs), 46. Rauhauser (Galanisz, Magosi), 47. Vas (Egle, Jordan), 59. Szirányi (Rokaly, Csányi)

Rozhodovali: Žák, Hronský – J. Konc ml., D. Konc ml.

Vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, D. Brejčák, Hudec, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek – Haščák, Skokan, Vandas – Svitana, Zagrapan, Handlovský – Tavi, Preisinger, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Kiss) – Wehrs, Szirányi, Vas, Vojtkó, Rauhauser, Láda – Jordan, Flick, Egle – Rokaly, Galanisz, Magosi – Csányi, Lövei, Révész – Ritó, Miskolczi, Mattyasovszki

Ján Šimko, asistent trénera HK Poprad: V krátkom časovom slede sme privítali rovnakého súpera. Nedarí sa nám, výsledky nie sú dobré. Pevne verím, že po prehrách, ktoré sme mali, nám najbližšie dni pomôžu z hľadiska psychiky. Po sviatkoch začneme pracovať na tom, aby sme mužstvo dostali na víťaznú vlnu. Dnešný zápas sme nezvládli, čo dodať. Všetkým fanúšikom chcem napriek prehre popriať pekné sviatky.

Dave Allison, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, dostali sme gól z presilovky súpera. V druhej tretine sme vyrovnali. Chlapci bojovali napriek oklieštenej zostave. Poprad po inkasovanom góle pridal. V tretej tretine sme dali dva dôležité góly v presilovke. Chlapci hrali na hranici svojich možností, zaskakovali za seba na všetkých postoch. János Vas ako útočník hral aj v obrane.