V príprave sme pokračovali dvoma duelmi
12. augusta 2017
S popradskou mládežou trénuje Peter Bondra
13. augusta 2017

Predstavujeme tímy na Tatranskom pohári – Bayreuth Tigers

V dnešnom článku si predstavíme ďalšieho účastníka jubilejného sedemdesiateho ročníka o Tatranský pohár v ľadovom hokeji, tím z Nemecka, Bayreuth Tigers (DEL 2).

Tím z Nemecka z blízkosti českých hraníc začal písať svoju púť v roku 1956 pod menom VfB Bayreuth. V tomto roku ešte nemali svoj vlastný štadión a hrali na prírodnom ľade. V roku 1961 sa rozhodli vybudovať umelé klzisko, ale plán zlyhal v dôsledku nedostatku podpory zo strany mesta Bayreuth. Klub VfB Bayreuth sa v roku 1963 rozpadol.

Nástupcom VfL Bayreuth sa stal klub ESV Bayreuth, ktorý začal hrať okresnú bavorskú ligu. V roku 1994 a 1997 ju vyhral a postúpil tak do tretej nemeckej ligy. Klub postihli peňažné problémy, tiahli sa konkurzné konania, aby klub mohol zostať na hokejovej mape, no nakoniec ESV Bayreuth v roku 2006 vyhlásil bankrot.

2 zaniknuté kluby, no ľudia chceli hokej. A tak v roku 2006 vznikol terajší klub EHC Bayreuth (Tigre), ktorý začínal až v 6. nemeckej lige, ktorú bez problémov vyhral a postupne sa šplhal smerom nahor. Hokejisti z tohto bavorského mesta sa stali aj víťazmi Bayerkrugu, a to dokonca dvakrát po sebe, v sezónach 2007/08 a 2008/09. Najdlhšie obdobie strávil tím vo 4. nemeckej lige, z ktorej dokázal postúpiť len pred pár rokmi, a to v sezóne 2012/13. Od sezóny 2016/2017 hrá tím z Bayreuthu druhú nemeckú ligu DEL2. V minulom ročníku sa im podarilo prebojovať do štvrťfinále, no tam podľahli Bietinheimu Steelers 1:4 na zápasy. Nemeckú DEL2 vyhrali levy z Frankfurtu.

V nemeckom tíme momentálne pôsobia aj slovenskí hokejisti či českí hráči. Slovenským fanúšikom je najznámejší azda bývalý slovenský mládežnícky reprezentant Ivan Koložváry. Spolu s ním je v tíme aj ďalší Slovák Jozef Potač či českí hráči Tomáš Vosvrda, Martin Heider, Michal Bárta a Michal Bartosch. Za Bayreuth hrá aj Jan Pavlu, syn bývalého talianskeho reprezentanta s českými koreňmi Martina Pavlu, a práve Jana sme sa spýtali na zopár otázok.

Čo pre teba znamená si zahrať na druhom najstaršom hokejovom turnaji v Európe, na Tatranskom Pohári 2017?
Jan Pavlu – ,,Ja si myslím, že je to veľmi dôležitý turnaj pre náš tím. Je pre nás česť byť súčasťou Tatranského Pohára, je to ťažký turnaj s kvalitným obsadením a som rád, že môžem byť jeho súčasťou.“

Aké ambície máš na tomto turnaji?
Jan Pavlu – ,,Je to veľká výzva, ale takisto skvelá príprava. Sme dobrý tím, držíme spolu a verím, že ukážeme ľuďom, že vieme hrať dobrý hokej a vydáme zo seba to najlepšie! Chceme sa ukázať v čo najlepšom svetle.“

Čo očakávaš od tohto turnaja pred ostrým štartom ligy?
Jan Pavlu – ,,Očakávam vysoký level zápasov, ťažké zápasy proti kvalitným súperom a samozrejme sa dobre pripraviť na sezónu. Každý tím sa chce dobre pripraviť na sezónu a som si istý, že tento turnaj tomu prispeje.“

 

Facebook komentáre