Preview zápasu HK Poprad vs HC ´05 Banská Bystrica – 14.02.2024

43. kolo Tipos extraligy prinesie šiesty vzájomný súboj týchto súperov v aktuálnej sezóne. V doterajších zápasoch sa trikrát z výhry tešila Banská Bystrica. Zápas začína o 18:30 hod, vstupenky sú v predaji na Predpredaj.sk

HK Poprad:

Poprad vyhral osem zápasov po sebe a ťahá najdlhšiu šnúru v ročníku. V tabuľke si drží prvenstvo s päťbodovým náskokom pred Spišskou Novou Vsou. V tíme Todda Bjorkstranda je najlepší strelec ligy Ryan Dmowski s 27 presnými zásahmi. Zároveň je druhý najproduktívnejší hráč súťaže.

HC ´05 Banská Bystrica:

Barani vyhrali štyri z posledných piatich zápasov a z posledných desiatich bodovali len päťkrát. So 66 bodmi sa nachádzajú v tabuľke na 6. priečke. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Carter Turnbull so 45 bodmi.

Vzájomné zápasy z aktuálnej sezóny:

24.09.2023Banská Bystrica – Poprad4:3
31.10.2023Poprad – Banská Bystrica2:0
10.12.2023Banská Bystrica – Poprad3:2
26.12.2023Poprad – Banská Bystrica3:3
03.01.2024Banská Bystrica – Poprad1:4

Info z popradskej kabíny:

V bráne Kamzíkov dnes bude opäť Adam Vay.

V prvom obrannom páre bude hrať Ben Betker a Jake Cardwell, s navrátilcom do zostavy Oldrichom Kotvanom nastúpi Boris Brincko. Tretia obranná dvojica je v zložení Viktor Svedberg a Oliver Turan. Do hry zasiahne aj štvrtá dvojica Ján Brejčák a Daniel Brejčák.

Prvé dva útoky neprešli oproti poslednému zápasu žiadnou zmenou. Centrom tretej formácie ostáva Dominik Jendek, na krídlach mu budú korčuľovať Andrej Kukuča a Peter Kundrik, ktorý sa do hry vracia po zranení. Štvrtý útok je v zložení Martin Belluš, Markus Suchý a Alex Šotek.

Vo farmárskom tíme dnes nastupujú Boris Česánek, Matej Paločko a Aleksander Peresunko. V procese rekonvalescencie je Samuel Mlynarovič.

Klub zároveň opustil Tyler Steenbergen, ktorému ďakujeme za pôsobenie v našom kluby a želáme mu veľa úspechov v kariére.