Preview zápasu HK Poprad vs HK Nitra – 01.12.2023

23. kolo Tipos extraligy prinesie druhú a poslednú návštevu Nitry v Poprade počas základnej časti. Pre očakávaný vysoký divácky záujem odporúčame zakúpiť lístky pohodlne cez predpredaj.sk.

HK Poprad:

Dnešným zápasom sa začína tretia štvrtina základnej časti Tipos extraligy. Druhýkrát v sezóne zavíta pod Tatry Nitra. Naposledy tu uspela po predĺžení 3:4. Poprad naopak dokázal vyhrať na jej ľade pomerom 4:2. Poprad je vo forme, vyhral tri zápasy v sérii a celkovo päť z posledných šiestich. Naposledy doma potešil fanúšikov výhrou 5:2 nad rivalom zo Spišskej Novej Vsi. Adam Vay je podľa úspešnosti zásahov už tretí najlepší brankár v lige. V produktivite sa šplhá vysoko Ryan Dmowski, má na konte 24 bodov zo 16 zápasov a najlepší priemer medzi útočníkmi – 1,5 získaného bodu na zápas.

HK Nitra:

Nitra sa po 6-zápasovej víťaznej šnúre mierne zasekla, keď prehrala posledné dva duely doma s Košicami 0:4 a v Banskej Bystrici 3:5. Pozor si musíme dávať hlavne na Samuela Bučeka, ktorý za 22 zápasov nazbieral 31 bodov, keď vsietil 15 gólov a na ďalších 16 prihral. Podľa očakávania už vedie ligovú produktivitu. Nitra sa nachádza s 33 bodmi na 5. mieste, Poprad je hneď bod za ňou.

Vzájomné zápasy z aktuálnej sezóny:

15.09.2023Nitra – Poprad2:4
22.10.2023Poprad – Nitra3:4 pp

Info z popradskej kabíny:

V bránke sa prestaví Adam Vay, Eugen Rabčan bude pripravený na striedačke. Obrana je sedemčlenná, jej siedmym členom bude Sebastián Nahalka. Vracia sa do nej Oldrich Kotvan, naopak z nej pre zranenie dolnej časti tela vypadol Adam Drgoň. Do útočných formácií sa vracajú Jakub Urbánek a Samuel Mlynarovič. Ako trinásty útočník je písaný Vladislav Kurovskyi. Trénerský štáb nemôže počítať so službami šiestich maródov, ich stav je posudzovaný na týždennej báze.