Preview zápasu HK Poprad vs HKM Zvolen

Víťazstvá v základnej časti si dnešní súperi pekne podelili. Najprv uspel doma a v Poprade Zvolen, potom prevzal taktovku Poprad. Zvolen nevstúpil do nadstavby dobre, prehral oba zápasy a inkasoval desať gólov. Poprad nedokázal uspieť naposledy v Trenčíne, predtým v Košiciach sa radoval z výhry. Kamzíci sú v tabuľke na štvrtom mieste s desaťbodovou stratou na tretie Košice a trojbodovým náskokom práve pred Zvolenom.

 

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):

Trenčín – Poprad 6:3

Košice – Poprad 1:3

Trenčín – Poprad 3:4 pp

Nové Zámky – Poprad 3:2 sn

Poprad – Nitra 7:5

 

Posledných päť zápasov Zvolena (1-4):

Zvolen – Košice 2:5

Bratislava – Zvolen 5:0

Michalovce – Zvolen 4:3 pp

Zvolen – Banská Bystrica 5:4

Detva – Zvolen 3:2

 

Posledných päť vzájomných zápasov (3-2):

Poprad – Zvolen 4:3

Zvolen – Poprad 3:5

Poprad – Zvolen 3:4

Zvolen – Poprad 3:2

Poprad – Zvolen 3:2

 

Info z kádra

V bránkovisku dostane dôveru Tomáš Vošvrda, Roman Rychlík je jeho náhradníkom.

Po návrate z hosťovania a doliečení zranenia sa do popradského dresu vracia Dominik Kramár. Siedmym obrancom je junior Martin Semaňák.

Do zostavy sa po vyliečení z chorôb vrátili Martin Réway a Colin Jacobs. Jakub Dzivjak bude trinástym útočníkom. Zdravými náhradníkmi sú dnes Peter Kundrik a Matej Paločko.

Michael Vandas, Miroslav Preisinger a Matúš Matis naďalej trénujú a pripravujú sa na postupný návrat. Maródka a zranenia však vyčíňajú v popradskej šatni aj naďalej. Choroba vyradila z hry Mateja Kristína. V zápase s Trenčínom sa zranil v dolnej časti tela Petr Ulrych, dĺžka absencie bude známa po podrobných vyšetreniach. Stav Borisa Česánka sa zlepšuje a v pondelok by sa mal vrátiť do tréningového procesu. Joona Erving naďalej oddychuje po otrase mozgu, dnes bude k dispozícii fanúšikom počas autogramiády.

 

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 17:00 hod. Vstupenky sú stále v predaji aj na predpredaj.sk.