Preview zápasu MHK 32 Liptovský Mikuláš vs HK Poprad

Podtatranské derby čaká piata kapitola tejto sezóny. Doterajšie štyri zápasy ovládol Poprad, pričom v Liptovskom Mikuláši muselo dvakrát rozhodnúť predĺženie.  Obom tímom sa momentálne nedarí, zhodne prehrali päť zo šiestich posledných zápasov – Poprad päťkrát za sebou, Liptovský Mikuláš trikrát. Poprad je však bezpečne na šiestom mieste so stratou 15 bodov na piate Košice a s 15-bodovým náskokom pred siedmou Žilinou. Liptovský Mikuláš bojuje s Novými Zámkami o ôsme postupové miesto do play-off, momentálne na nich stráca štyri body.

Posledných päť zápasov Popradu (0-5):
Poprad – Detva 0:2
Trenčín – Poprad 2:1
Zvolen – Poprad 5:3

Poprad – Nové Zámky 3:4 sn
Košice – Poprad 6:2

Posledných päť zápasov Liptovského Mikuláša (1-4):
Nitra – Liptovský Mikuláš 7:4
Košice – Liptovský Mikuláš 2:1 pp
Detva – Liptovský Mikuláš 6:3
Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:3
Nové Zámky – Liptovský Mikuláš 3:2

Posledné vzájomné zápasy (4-1):
Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2
Liptovský Mikuláš – Poprad 3:4 pp
Poprad – Liptovský Mikuláš 2:1
Liptovský Mikuláš – Poprad 1:2 pp
Poprad – Liptovský Mikuláš 2:4

Dôveru v bráne dostane Mathieu Corbeil. Dvojkou je Vladimír Kováč. Pre zranenie stále nemôže nastúpiť Alexei Ivanov.

Obrana bude hrať v osemčlennom zložení so zmenenými dvojicami. Nepredstaví sa len Martin Krempaský, ktorý hrá v družstve juniorov.

Nezmenený je prvý útok. Po zranení sa opäť predstaví Matúš Paločko, ktorý nastúpi v druhej formácii s Radomírom Heizerom a Dávidom Bucom. Centrom tretieho útoku bude Matej Paločko, ku ktorému tréneri priradili Dávida Bondru a Jindřicha Abdula. Lukáš Hvila nastúpi s mladíkmi Petrom Kundrikom a Filipom Vašašom. Po operáciach sa zotavujú Petrovia Bjalončík a Lichanec. Lukáš Vartovník sa v dôsledku zranenia podrobil taktiež operácii. Nenastúpi ani Arne Kroták.