Peter Bjalončík predĺžil zmluvu v Poprade
30. júna 2020
Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – predprípravka
2. júla 2020

Prvý ligový zápas odohráme 2. októbra, mení sa model súťaže a hrací systém

V novom ročníku najvyššej slovenskej hokejovej súťaže by sa malo predstaviť 12 tímov. Okrem dlhodobej súťaže čaká kluby aj Kaufland Super Cup.

V Slovenskom pohári sa predstaví 11 zástupcov Tipsport Ligy a 5 účastníkov Slovenskej hokejovej ligy. Prvý duel je naplánovaný na 15. septembra. Počas úvodnej fázy odohrajú zápasy každý s každým v rámci skupiny zostavenej zo 4 tímov. Následne postúpia prvé dve mužstvá skupín do štvrťfinále, ktoré sa odohrá pohárovým princípom s výhodou gólu na ihrisku súpera. Nasadenie osmičky najlepších tímov určí kľúč

Nová sezóna Tipsport Ligy by mala odštartovať 2. októbra a počíta s 50 zápasmi v základnej časti. V rámci systému čaká všetkých účastníkov 44 duelov, pričom každé mužstvo odohrá 2 zápasy na domácom štadióne a dvakrát sa predstaví na ľade súpera. Pribudnúť by mal poltucet zápasov v rámci regionálneho výberu. Počas neho budú tímy hostiť súpera trikrát a trikrát za ním vycestujú.

Priamu účasť v play off si zabezpečí prvá šestica mužstiev. O zvyšné dve miestenky zabojujú v predkole družstvá umiestnené na 7. a 10. mieste. Zo súťaže nevypadne nikto, priamo postúpi víťaz 1. ligy.

Facebook komentáre