Rastislav Bohunčák novým výkonným riaditeľom

HK Poprad ukončil proces výberového konania a obsadil post výkonného riaditeľa. Stal sa ním Rastislav Bohunčák.

Rastislav Bohunčák pôsobil po skončení vysokoškolského štúdia od roku 2005 až do roku 2014 vo VÚB, na pozíciách manažér klientskych vzťahov a akvizičný riaditeľ pre región východ. V máji 2014 prešiel z bankovníctva k distribúcii ovocia, zeleniny a potravín do spoločnosti LUNYS, kde pracoval ako riaditeľ pobočky Poprad. V oboch firmách bola jeho hlavná úloha rozvíjať obchod, vzťahy s partnermi a vyhľadávanie nových obchodných príležitostí.

„Pre mňa je to návrat ku koreňom, s hokejom som vyrastal. Keď som zvažoval svoje ďalšie pôsobenie, tak po skúsenostiach s financiami, investíciami a obchodom mi to prišlo ako vhodné vyústenie na pokračovanie kariéry, zhodnocovanie skúseností a rozvoj obchodných vzťahov. Zároveň je to spôsob, ako niečo vrátiť späť klubu a mládeži,“ okomentoval svoj príchod do klubu Rastislav Bohunčák.

O svojom pôsobení má jasné predstavy. „Stotožňujem sa s víziou majiteľov vybudovať profesionálny a špičkový klub s kompletným zázemím, podporou pre hráčov a mládež. Ak chceme klub posúvať, musíme vybudovať efektívnu štruktúru, nájsť finančné zdroje, namotivovať ľudí v klube a tiež si získať podporu verejnosti.“