Reakcie aktérov HK Poprad na ukončenú sezónu

Najvyššia slovenská hokejová súťaž sa v sezóne 2019/2020 nedohrá. Prečítajte si názory a aktuálne pocity troch aktérov HK Poprad.

Záver sľubne rozbehnutého ročníka si riaditeľ HK Poprad predstavoval ináč. Dôvodom ukončenia súťaže rozumie. „Sezóna bola pre klub dobre rozbehnutá, mali sme dobrú výkonnosť aj káder a spôsobovali sme divákom radosť. V plnej miere rešpektujeme nariadenie štátu. Zároveň sme sa k tomu postavili zodpovedne aj my, aby to nepoložilo klub. Ak chceme, aby fungoval na Slovensku hokej, tak kluby musia prežiť, a preto hrať hokej bez divákov je športovo nezaujímavé a ekonomicky zničujúce. Mali sme jasný cieľ, pre ktorý sme všetci tak veľa obetovali. Prilákali sme naspäť divákov na štadión,“ povedal Ľudovít Jurinyi. Zároveň dúfa, že aktuálny stav nebude mať veľký dopad na budúcnosť. „Verím, že nás to ešte viac zomkne, a tak ako ľudí, tak aj našich partnerov sa táto situácia až tak veľmi nedotkne a budeme schopní spoločnými silami udržať náš klub v dobrej kondícii, aby sme postavili tak kvalitné mužstvo aj o rok. Všetko ukáže čas, ale ďakujeme všetkým za podporu, veľmi si to vážim a cením. Pretože klub bez fanúšikov a ľudí by na takejto úrovni bez ich pomoci neexistoval,“ dodal Jurinyi.

Smútok prevláda aj u hlavného trénera popradských Kamzíkov. Na utorkovom zraze tušil, že svojich zverencov už na ľade neuvidí. „Vznikla epidémia, je to infekčné, a svet ešte nenašiel odpoveď ako s tým bojovať. Šíri sa to ďalej, čoho výsledkom sú hrozivé následky. Mne je smutno, že sa súťaž kvôli tomu ukončila. To, čo som povedal, sú fakty a hovoria za to, že je to správne rozhodnutie. Ja som už v pondelok cítil a bol presvedčený, že sa súťaž ukončí, a preto dostali naši hráči voľno od včera do pondelka. Vôbec som nepočítal s tým, že sa súťaž obnoví. Mal som indície po prvom zasadnutí klubov a predstaviteľov ďalších orgánov, že silné kluby a ich predstavitelia sa vyjadrovali, že sa to ukončí, čiže neexistoval náznak veľkorysosti, ale skôr veľká opatrnosť, ktorú človek musí brať do úvahy. Rozhodli tí, ktorí nás platia, a zvážili plusy a mínusy. Zdravie je prvoradé,“ uviedol Peter Mikula. Ten si je vedomý, že stanovený cieľ už v tejto sezóne nedosiahne. V krátkosti zhodnotil svoje doterajšie účinkovanie pod Tatrami. „Musím však povedať, že túto sezónu som pracoval s dobrými hráčmi, a to hlavne charakterovo. Nájdu sa aj problémy, ktoré vyjdú do popredia, nie všetko je ideálne, ale väčšina vecí nám na vysoké percento sadla. Bez nejakých stresov sme dosiahli veľmi slušné výsledky, čo je odzrkadlené v tabuľke a na tribúnach. Mne osobne išlo po príchode do Popradu o to, aby som urobil spokojných divákov, a keď budú spokojní diváci, určite budú aj hráči. To sa podarilo, a bohužiaľ, výsledok sa nedozviem, či sme robili všetko dobre alebo výborne. Teraz je dôležité nastaviť si hlavy tak, že to, čo sme nedokončili, poďme dokončiť v ďalšej sezóne!“ odhodlane ukončil rozprávanie lodivod Podtatrancov.

Sklamanie zažíva aj kapitán Popradčanov. „Som sklamaný, pretože hokej hráme pre časť sezóny, ktorá nás čakala, a to je play off a boj o titul. Teraz o neho nemôžme bojovať, a to ma veľmi mrzí,“ tvrdí Patrik Svitana. Pred prázdnym hľadiskom by hrať nechcel. „Rešpektujem toto rozhodnutie, pretože ide o zdravie ľudí. Najdôležitejšiu časť sezóny by mali vidieť diváci, sponzori a všetci, ktorí žijú hokejom, lebo ho hráme pre nich. Bez nich si zápasy predstaviť neviem,“ smutne uzavrel Svitana.

Hokejovému klubu Poprad je ľúto všetkých, ktorým na klube záleží. Prioritou je však zdravie fanúšikov, hráčov, partnerov a zamestnancov.